Zo Lekker Hebt U Ze Nog Nooit Gegeten! (ca. 20 stuks) 6 eetlepels witte basterdsuiker, 2 eetlepels kaneelpoeder, 5 appels (Goudreinette), 1 ei, 250 g zelfrijzend bakmeel, zout, 1 flesje pils (3 dl), frituurolie, poedersuiker, appelboor, schuimspaan, keukenpapier Voorbereiden: In diep bord basterdsuiker en kaneel door elkaar roeren. Appels schil- len. Met appelboor klokhui- zen eruit boren. Appels elk in 4 plakken snijden. Appel- plakken door suiker-kaneel- mengsel wentelen. In kom- metje ei loskloppen. Boven kom bakmeel en 1 theelepel zout zeven. In midden kuil- tje maken. Ei in kuiltje Voorbereiden: ca. 20 minuten Bereiden: ca. 30 minuten Prijs p.stuk: ca. f 0,35 Bevat per stuk: 130 calorieen vet 5 g - eiwit 2 g - koolhydraten 18 g APPELBEIGNETS sclienken. A1 roerend pils toevoegen. Ca. 5 minuten blijven roeren tot glad beslag ontstaat. Vergiet bekleden met keukenpapier. Bereiden: In frituurpan olie verhitten tot 175 "C of tot er witte damp vanaf komt. Met vork appelplakken door beslag halen en in hete olie laten glijden. Met 4 tegelijlc appelbeignets in ca. 4 minu ten goudbruin frituren, hal- verwege met vork keren. Appelbeignets met schuim spaan uit pan nemen en in vergiet laten uitlekken. Appelbeignets op schaal leggen en bestrooien met poedersuiker. MANGOBEIGNETS Schil 4 mango's en snijd ze rond de pit in 5 dikke plakken. Bestrooi de plakken licht met kaneelpoeder, haal ze door het beslag en bak ze als appelbeignets. Mangobeignets kunt u zowel warm als koud serveren. PERENBEIGNETS Strooi in een diep bord 4 zakjes vanille- suiker. Schil 5 peren (Doyenne du Cornice), snijd ze in 4 parten en verwijder de klokhui- zen. Wentel de parten peer eerst door vanille- suiker en haal ze dan door het beslag. Bak ze als appelbeignets. BANAAN-CHOCOLADEBEIGNETS Pel 5 bananen, halveer ze en snijd elke helft in de lengte doormidden. Haal de kwarten banaan door het beslag en bak ze als appel beignets. Laat de beignets afkoelen. Breng 41/2 eetlepel slagroom aan de kook. Roer er van het vuur af 75 g fijngehakte pure choco- lade door en laat deze al roerend smelten. Doop de punten van de beignets in de warme chocoladeglazuur. Laat de chocoladetoppen in de koelkast hard worden. Kant-en-klare oliebollenmix Oliebollenmix in een pak is een kant-en-klaar mengsel van onder andere tarwebloem, suiker, keukenzout en bakkersgist. Alle ingredienten zijn in de juiste verhouding gedoceerd en de inhoud van een pak hoeft alleen gemengd te wor den met een halve liter lauw- warm water. Hiema moet het beslag ongeveer een half uur rijzen. Vervang het water niet door melk of karnemelk, want dat geeft erg donkere oliebol- len. Bovendien worden oliebol- len gemaakt van kant-en-klare mix gemengd met melk min der goed gaar. Wei kan 1/3 deel van het water vervangen worden door bier. Dit maakt de oliebollen extra luchtig. Bij AH zijn pakken oliebollen mix van Honig (500 g) en Koopmans (500 g) verkrijgbaar. AllerHande 135

Allerhande | 1994 | | pagina 137