Rode Kerstwijnen Negen Bijzondere tamunpuf-i'of Beaujolais Villages m xop Chateauneuf-du-Pape 1992 La Belle du Roy Kenmerkend voor rode Chateauneuf-du-Pape is het grote aantal druivesoorten dat kan worden gebruikt, maar liefst dertien. Veel van die druiven groeien bovendien in wijngaarden die bezaaid zijn met ronde keien. Deze van- f~~k gen de zonnewarmte overdag op en stralen hem in de koele nacht weer uit. Zo rijpen de druiven optimaal. Vandaar dat onze 1992 JS een genereuze, gloedvolle smaak heeft van zondoor- ill stoofd fruit. Ideaal om te schenken wild en gevo- gelte. Schenk- temperatuur: ca. 15 a 20 C. Prijs van 12,95 voor 10,95. Beamonte Reserva 1990, Navarra Navarra is een van Spanje's sterkst opkomende wijngebieden. Vooral de rode wijnen worden steeds aantrekkelijker. Neem nou onze Beamonte 1990. Hij werd gecomponeerd uit de druiven tempranillo en garnacha, om vervolgens vijf jaar te rijpen in zowel Franse vaten als op fles. Vandaar het predi- lcaat Reserva. De 1990 is nu mooi op dronk (maar kan nog jaren mee). Hij geeft impressies van eilcehout, vanille, lcreupel- houtenrijpe - vruchten: een meesterlijke begeleider van bijvoorbeeld lams- en rundvlees. Schenktempera- tuur: ca. 15 a 20 "C Prijs/9,95. AH Beaujolais Villages 1993 Chateau St. Andrje 1990, Cabernet Sauvignon 1992, Gigondas Undurraga SCMl'«i'oV1-. -VHfcytttl 1": Geen ander Chileens wijnhuis heeft zo veel konin- gen, prinsen en presidenten op bezoek gehad als het huis Undurraga, natuurlijk vanwege zijn excellente wijnen. De Cabernet Sauvignon 1992 komt van de Undurragawijn- gaarden in Maipo Valley en werd gelagerd in kleine vaten. Het is een wijn met veel allure (we zouden hem haast aristocra- tisch noemen) en het voor zijn druivesoort zo kenmerkende fruit van bes- sen. Bij vlees- schotels komt hij het best tot z'n recht. Schenktem- peratuur: ca. 15 a 18 "C. Prijs 6,95. Romeinse legionairs gingen graag naar Gigondas, in het zuidelijke Rhonedal. Want de plaatselijke wijn smaakte daar zo leklcer dat ze het dorp Iocunditas doopten, Vrolijke stad'. De Gigondas is een opmerkelijke rode wijn: breed, gul, krachtig en kruidig. Onze Chateau St. Andre 1990 (gemaakt van de -grenachedruif en drie andere druiven) is nu mooi uitgerijpt. Wij bevelen hem zeer aan bij wild, maar hij smaakt 00k verrukkelijk bij bijvoor beeld een entrecote of een pittige kaas- soort. Schenk- temperatuur: ca. 15 a 20 X. Prijs/9,95." Oilcan el' GIGONDAS 'De schaterlach van de tafel1 is een aardige om- schrijving van Beaujolais. Zijn altijd soepele smaak en zijn charmante fruitigheid maakt het tot een 'vrolijke' wijn. Je ruikt en proeft vooral kleine rode vruchtjes, zoals aardbeien en fram- bozen. Het Beaujolaisgebied ligt tussen Macon en Lyon en brengt verschillende soorten wijn voort, waaronder Beaujolais Villages. Die is wat voller dan de gewone Beaujolais. Licht gekoeld smaakt hij op zijn best, bij bijvoor beeld rund vlees, stoof- schotels en zachte kazen. Schenktem- 1993 peratuur: ca. 12 a 15 "C. Prijs 7,95. Zolang de voorraad strekt. AllerHande 125

Allerhande | 1994 | | pagina 127