Een'PASSIE'- volle vrucht Fonduen met Wild en KERST eheimen Gevogelte Gestrikt voor de feestdagen Tip Een bakje van fillodeeg Tip m Van een lint kunt u zelf heel eenvoudig een prachtige strik maken, waar u bijvoorbeeld uw kerstcadeaus mee kunt opvrolijken. Neem een soepel lint van ca. 75 cm lang en 31/2 cm breed in een feestelijke kleur. Vouw de uiteinden op ca. 12 cm van de rand kruiselings over elkaar. Leg het midden van het lint op het 'kruispunt' (zie tekening). Omwikkel dit punt een paar keer met een stukje smal goud- of zilverkleurig band. Leg de strik op het midden van een tweede lint van ca. 1 meter lang en ca. 2 cm breed en knoop hem met het smalle bandje hieraan vast. Knip de uiteinden van de strik schuin in een punt af. Met het lange lint kunt u de strik nu op de gewen- ste plaats bevestigen. Laat groot vlees na het braden afgedekt onder aluminiumfolie ca. 10 minuten nagaren. Het vlees is dan makkelijker te snijden en het sap loopt er niet uit. Fillodeeg dat eenmaal ontdooid is kunt u beter niet terug- leggen in de diepvries. Het ontdooide deeg kunt u ge- bruiken om bakjes te maken, waar bijvoorbeeld salades of desserts in geserveerd kunnen worden. Verwarm de oven voor op 200 C of gasovenstand 4. Spreid de plakjes deeg uit op het aanrecht en snijd ze elk in vieren. Bestrijk de deeglapjes dun met gesmolten boter. Leg telkens 4 deeg- lapjes in 'stervorm' op elkaar. Bekleed ingevette ronde taartvormpjes (doorsnede ca. 10 cm) met de deegstapeltjes, druk ze goed aan en bak ze in het midden van de oven in ca. 8 a 10 minuten bruin en knapperig. AllerHande 113 Een vlek van kaarsvet in uw tafelkleed? Breek zo veel mogelijk van het hardgeworden vet af, leg de vlek tussen enkele velletjes keukenpapier en strijk er met een strijkbout op de laagste stand overheen. Door de warmte trekt het kaarsvet in het papier. Herhaal de handeling zonodig met schoon keukenpapier. EEN RUBRIEK VOL IDEEEN EN VOOR ALLE GEMAK IN DE KEUKEN,- Om uw vleesfondue extra feestelijk te maken, kunt u in stukjes gesneden wild en gevogelte op tafel zetten. Denk eens aan: parelhoenfilet, eendeborst- filet, kalkoenfilet of kipfilet. In plaats van olie kunt u 00k 2 potten wildfond (a 380 ml, AH) met eventueel een scheutje sherry gebruiken om het vlees gaar te laten worden. De fond wordt door het fonduen zo lekker dat u hem kunt gebruiken als basis voor een soep of saus. De passievrucht is de eet- bare vrucht van de passie- plant, een tropische klim- plant met prachtige bloe- men. Van oorsprong komt de vrucht uit Zuid-Amerika, maar ze wordt nu 00k aan- gevoerd uit Afrika. Passievruchten hebben een geelgroene of bruinrode, leerachtige schil die gerim- peld is als de vrucht rijp is. U kunt de vrucht eten door haar doormidden te snij den en het oranjegele, ffis- zoete vruchtvlees emit te lepelen. De zwarte pitjes zijn eetbaar. Wilt u alleen het sap gebruiken, dan kunt u het vruchtvlees door een zeef wrijven.

Allerhande | 1994 | | pagina 115