I Makkelijk: ^J^CECEZZSiSSSQi Margarine: veelzijdig in het gebruik Lekker bakken en braden Romig' op de boterham vloeibaar frituurvet De Romeinen maakten al boter. Ze noemden het 'butyrum', en daar is ons woord 'bated van afgeleid. De basis voor boter is room. Door die room te karnen (in een groot vat wordt de room steeds in beweging gehouden) vormen zich vetbolietjes die tot boter gekneed warden. Hoewei boter en margarine vaak in een adem genoemd worden, hebben ze wat bereiding betreft niet veel met elkaar gemeen. De belangrijkste grondstof voor margarine is olie. Soja-olie, zonnebloemolie en maiskiemolie zijn kwalitatief goede olien die een prima basis zijn voor margarine, haivarine, bak- en braadprodukten en frituurvet. Deze maand vindt u bij AH een vernieuwd assortiment eigen-merkprodukten voor op de boterham, maar ook om mee te bakken, te braden en te frituren. Behalve een nieuwe, eigentijdse verpakking is ook de samenstelling verbeterd: de kwaliteit en de smaak zijn daardoor beter dan ooit. Margarine is al jarenlang een basisingredient bij de bereiding van veei gerechten. g Ceschikt op de boterham, maar ook om lekker mee te bakken en te braden. Sui AH Margarine in een wikkel verpakt is er in twee varianten: gezouten (250 gram 0,69, 500 gram f 1,35)®®© en ongezouten (250 gram f 0,95). Bij de bereiding van gezouten margarine wordt er in de fabriek een beetje zout aan de margarine toegevoegd, waardbor deze iets sterker van smaak wordt. Wilt u liever zelf bepalen of en hoeveel zout u gebruikt, dan kunt u de ongezouten margarine nemen. Naast de vertrouwde margarine nemen de speciale bak- en braadprodukten in de keuken een steeds belangrijker plaats in. Een bak- -i", en braadprodukt bevat, in tegenstelling tot margarine, geen water. Daardoor hoeft u het minder lang te verwarmen, kunt u er sneller uw vlees goudbruin in bakken en spat het minder. Het pakje AH Bakken Braden (200 g f 0,85) geeft bovendien een heerlijke jus. Omdat het aantal kleine huishoudens van een en twee personen groeit is ook de vraag naar kleine verpakkingen groter geworden. Daarom komt AH naast de bekende 500 gramskuipjes margarine voor op de boterham 1 (f 1,79) nu ook met 250 gramskuipjes margarine (f 0,99)®®® AH Margarine is heerlijk romig en geeft uw boterham een voile smaak. Voor wie liever caloriearm eet is er AH Haivarine (250 gram f 0,75,®®© 500 gram f 1,35). Haivarine I v bevat 40% vet (de helft van margarine) en levert daardoor half zo veel Calorieen. Toch bevat haivarine wel evenveel vitamines en mineralen. Voor knapperige patates frites en krokante snacks hebt u de keuze uit een pak AH Vast frituurvet of een fles AH Vloeibaar frituurvet. Het nieuwe pak AH Vast frituurvet (1 kilo f 3,29) is verrijkt met zonnebloemolie. >a, v. Tegenwoordig wordt echter meer en meer vloeibaar frituurvet gebruikt. Het is makkelijk in gebruik: u hoeft niet eerst het vet te smelten, waardoor het sneller op temperatuur is. Bovendien is het eenvoudiger te vervangen dan vast vet. U kunt het oude vet overgieten in de lege fles. In AH Vloeibaar frituurvet (2 liter f 7,98) ®®®zijn onverzadigde vetzuren verwerkt. J - Het bevat 60 tot 65% linolzuur. I

Allerhande | 1994 | | pagina 97