Coq a ta Tuchanaise Fitou: lekker bij wild en pittige kazen Rondom de stad Tuchan groeien en rijpen de druiven in de warme zuidelijke zon. Van die druiven wordt de Fitou van Chateau de Segure gemaakt. Het is een krachtige, soepele wijn waarin rijp, don- kerrood fruit is te proeven en ook iets van specerijen. Z'n stevige smaak maakt hem heel geschikt om bij vlees- en wild- gerechten te serveren. Bijvoor- bceld bij eend of konijn, bij rundvlees of bij zuidelijke schotels met kip of varkens- vlees. Ook bij Hollandse kazen doet deze wijn het uitstekend. Vooral bij pittige soorten zoals overjarige Goudse en Friese nagelkaas. Chateau de Segure, Appellation Fitou Contrdlee 1991, f 7,95. Zolang de voorraad strekt. Wandelen in de 'middeleeuwen' In de Languedoc zijn nog veel oude kastelen, burchten, ker- ken of delen ervan te bewon- deren. Heel bijzonder is de 'cite van Carcassonne, een stad ten noorden van Fitou. De cite, een grote versterkte burcht, bestaat uit verdedi- gingswallen, torens met kan- telen, een kasteel en een einde- loze reeks mines van wat er ooit is geweest. 's Avonds wordt de cite verlicht en dan waant u zich in de sprookjes- achtige middeleeuwen. Verplicht negen maanden op vat Voordat een Fitou gebotteld wordt, moet hij minstens negen maanden op vat hebben gelegen. Door die vatrijping krijgt de wijn een licht vanille- aroma. Dat maakt de wijn zacht en geurig. In en rondom Tuchan, het plaatsje waar de Wijn van deze maand vandaan komt, wordt kip op een speciale manier klaar- gemaakt. Samen met bijvoorbeeld sjalotjes, knoflookworst, rauwe ham en allerlei kruiden wordt de kip in de Fitou ge- stoofd. Lekker met stokbrood en groene sla. U maakt Coq a la Tuchanaise als hoofdgerecht voor 4 personen als volgt: pel 200 g sjalotjes. Snijd 100 g salami (of chorizoworst) en 100 g rauwe ham in reepjes. Verhit in een braadpan 3 eet- lepels olie en bak de salami- en hamreepjes in ca. 5 minuten knapperig. Schep het mengsel met een schuimspaan uit de pan. Meng op een bord 2 eet- lepels bloem, 1 zakje kruiden- mix voor kip (25 g, Silvo), '/4 theelepel kmidnagelpoeder en 1/4 theelepel kaneelpoeder. Wentel 4 kippebouten door het bloemmengsel, zodat alle kanten bedekt zijn. Bak de kip en de sjalotjes in het bakvet in ca. 8 minuten rondom licht- bruin. Voeg de salami, de ham, 2 eetlepeis tomatenpuree, V4 liter Fitou en 1 theelepel tijm toe. Laat het geheel afgedekt op zacht vuur ca. 35 minuten stoven, af en toe omscheppen. Knip er 4 takjes peterselie boven fijn. Breng de schotel op smaak met zout en peper.

Allerhande | 1994 | | pagina 59