Veel variatie in kalkoenprodukten Bereiden van hele kalkoen Kalkoenfricandeau Bakken ofbraden: per 500g ca. 25 minuten rondom Omdat kalkoen zo populair werd, zijn er in de loop der tijd steeds meer variaties bijgekomen. Door de manier waarop het vlees van de kalkoen wordt gesneden, noemt men de delen vaak naar rund- vleessoorten. Kalkoen is een mager gevogeltesoort. De Calorieen per 100 gram lopen uiteen van ca. 100 Voor de bereiding van een kalkoen van ca. 2 kilo laat u 100 gram boter of mar garine in een pan bruin worden. Wrijf de kalkoen in met kruiden naar wens en zout en peper. Bak de kalkoen rondom bruin en laat hem daarna afgedekt op laag vuur in ca. 2 uur gaar worden. Bedruip de kalkoen regelmatig met het braadvet. Halverwege de bereidingstijd moet de kal koen gekeerd worden. Het aansnijden. Meestal wordt een gebraden kal koen in z'n geheel aan tafel geserveerd en vervolgens aangesneden. Neem een scherp mes. Snijd eerst de poten met dijbeen van de romp. Dan de vleugels met een stukje borstvlees. Snijd dan over de rug in de ieng- terichting langs de rugge- graat, aan weerszijden van het karkas. Houd het mes daarbij tegen de borstkas. Het borstvlees is er dan in z'n geheel af te snijden. Het borstvlees kan in plakken worden gesneden. Serveer de poten en vleugels in z'n geheel. Hele kalkoen in diep- vries. Vanaf begin decem- ber heeft Albert Heijn hele kalkoen in de diepvries. Dep de kalkoen na het ontdooien goed droog met keukenpapier voor u aan de bereiding begint. Rond de kerstdagen zijn de hele kalkoenen ook vers verkrijgbaar. Het gewicht van een diepvrieskalkoen is ca. 1800 gram, dat van een verse kalkoen ca. 2000 gram. Kalkoenvink Bakken ofbraden: ca. 12 a 15 minuten rondom Calorieen (bijvoorbeeld kalkoenfilet) tot ca. 190 Calorieen (bijvoorbeeld kalkoenkotelet gemari- neerd). Hiernaast en -onder ziet u de verkrijgbare kalkoenvleesprodukten bij AH. Onder elk produkt kunt u lezen hoe het bereid kan worden. Meer informatie over kalkoenvlees kunt u lezen in de Klantenkrant op bladzijde 5. ik*. i*? Kalkoenhamburger Bakken ofgrillen: ca. 5 minuten per kant Kalkoenreepjes (Roer)bakken: ca. 8 h 10 minuten Kalkoenschnitzel a la minute Bakken: ca. 2 minuten per kant rondom Kalkoenschnitzel Bakken: ca. 5 minuten per kant Kalkoenbraadworst Voorwellen en bakken ofgi'illen: ca. 15 minuten Kalkoenblokjes (Roer)bakken: ca. 10 a 15 minuten Kalkoenlapje gekruid Bakken: ca. 3 minuten per kant Kalkoenkotelet gemarineerd Bakken: ca. 8 minuten per kant Kalkoentoumedos Bakken ofgrillen: ca. 3 a 4 minuten per kant Kalkoenfilet Bakken: ca. 10 a 15 minuten per kant Kalkoenescalope Bakken: ca. 5 minuten per kant M.M.V.: ALBER0, A'DAM, 020-61667824 AllerHande 23

Allerhande | 1994 | | pagina 25