Allerlei soorten peulvruchten Albert Heijn heeft een ruim assortiment peulvruchten, zowel gedroogd als in blik of pot. Het assortiment ge- droogde peulvruchten omvat: bruine bonen, groene erwten, kapucijners, linzen, split- erwten en witte bonen. In blik en pot zijn er: chilibonen (kidneybonen in chilisaus), kidneybonen, witte bonen, witte bonen in tomatensaus, kapucijners, jonge kapucij ners, Hollandse bruine bonen, kikkererwten, boterbonen, exotische bonen in milde paprikasaus en gemengde bonensalade. Gedroogde peulvruchten zijn goedkoper dan peulvruchten in blik of pot, maar vragen WITTE BONENSOEP MET BROCCOLI EN CERVELAAT (maaltijdsoep, 4 personen) 1 schaaltje broccoliroosjes (300 g), 1 winterpeen (ca. 200 g), zout, 2 uien, 25 g boter of margarine, 2 theelepels chilipoeder, 2 theelepels tijm, 1 teentje knoflook, 1 blik witte bonen (netto ca. 840 g, AH), 3 vleesbouillontabletten, 250 g (mosterd)cervelaatworst, staafmixer, keukenpapier Voorbereiden: Broccoli in klei- nere roosjes verdelen. Winter peen schoonmaken, wassen en in blokjes snijden. In pan met weinig water en zout broccoli en wortel in ca. 5 minuten beetgaar koken. In zeef onder koud stromend water afspoe- len. Uien pellen en fijnsnippe- ren. In hoge (soep)pan boter verhitten. Ui ca. 3 minuten fruiten. Chilipoeder en tijm erdoor roeren. Knoflook pel len en erboven uitpersen. Bonen met vocht en 1 liter water toevoegen. Bouillon- tabletten erboven verkruime- ook meer werk. U moet ze eerst ca. 8 uur weken in ruim water en daarna nog ca. 1V2 uur koken. Alleen linzen en spliterwten hoeven niet te worden geweekt. Deze hebben een kooktijd van 30 tot 45 minuten. Peulvruchten in blik of pot zijn klaar voor gebruik. U hoeft ze alleen op te war- men. Een goed alternatief voor als u snel klaar wilt zijn. Peulvruchten zijn een uitste- kende basis voor stevige maal- tijdsoepen. Houd er rekening mee als u zo'n peulvruchten- soep al van tevoren Idaar- maakt, dat de soep tijdens het bewaren meestal wel wat dik- lcer wordt. Voeg dan tijdens het opnieuw verwarmen van de soep eventueel nog water of bouillon toe. len. Geheel aan de kook bren- gen en ca. 10 minuten zacht- jes laten koken. Met staaf mixer tot gladde soep pureren. Cervelaat in kleine blokjes snijden. Bereiden: In droge koekepan cervelaatblokjes al omschep- pend in ca. 5 minuten knap- perig en bruin bakken. Op keukenpapier laten uitlekken. Soep zonodig opnieuw ver warmen. Broccoli en wortel erdoor roeren en ca. 2 minu ten meewarmen. Soep in vier diepe borden scheppen. Helft van cervelaatblokjes erin strooien, rest apart erbij geven. Serveren met (bruin) stok- brood en kruidenboter. Voorbereiden: ca. 35 minuten Bereiden: ca. 10 minuten Prijsp.p.: ca. f 2,50 Bevat per eenpersoonsportie: 420 Calorieen vet 23 g- eiwit 24 g- koolbydraten 28 AllerHande 11

Allerhande | 1994 | | pagina 13