Ahold looft 7.500,- uit voor beste scriptie Proef met 'snelwinkelen' Lekkere koekjes in leuke doosjes Wat koopt u nog voor een kwartje? Snel aan tafel met kalkoenspecialiteiten Smaakvol kuipje BOODSCHAPPENNIEUWS VAN ALBERT HEIJN Ah heeft twee nieuwe koek jes in huis: Hans en Grietje huisje en het Zaanse huisje. Van de verpakking maken kinderen in een handom- draai een decoratief huisje. Het Hans en Grietje huisje is gevuld met chocolade/cara- mel koekjes en het Zaanse huisje met chocolade/gierst koekjes Om u kermis te laten maken met Mora funnies en Mora kip/kerrierol heeft Mora mini- porties gemaakt. Voor slechts een kwartje koopt u een diep- vrieszakje met 50 gram fun nies en voor negenenzeven- Bij de AH-winkel in Heem- stede loopt een proef waar- bij zelfscanning wordt ge- combineerd met een klan- tenpas. Binnen enkele se- conden hebben de klanten hun boodschappen betaald. Het systeem werkt als volgt: de klant haalt met behulp van de klantenpas en pincode een handscanner uit de uitgifte-automaat en scant zelf zijn boodschap pen tijdens het winkelen. Als de scanner wordt temggezet, dan produceert de automaat een bon. Met deze bon gaat de klant naar de 'pas-poort^ en betaalt daar met zijn klan tenpas. De proef blijft voor- lopig beperkt tot Heemstede. Volgend jaar bekijkt Albert Heijn de resultaten en zal dan besluiten of de proef wel of niet een vervolg krijgt. AH Hans en Grietje huisje of Zaanse huisje, 150 g, 2,50 Voor de eerste maal looft Ahold een prijs van 7.500,- uit voor een scriptie over de detailhandel. Alle studenten aan Nederlandse universiteiten en instel- lingen voor hoger beroepsonder- wijs kunnen meedoen. De scrip- tie moet gaan over een voor de detailhandel ter zake dienend onder- werp. De scriptie mag van economi- sche aard zijn, maar ook van planolo- gische, sociologische, psychologische, rechtswetenschappelijke of technische aard. Het doel van de prijs is om de be- langstelling voor de detailhandel te vergroten en het onderzoek te stimuleren. Ahold vindt dat dergelijk onderzoek es- f/ sentieel is om het vak verder te ontwikkelen. Het winnende werkstuk zal worden ge- publiceerd. De scriptie moet voor 1 September 1995 binnen zijn bij: Koninklijke Ahold nv, Ahold Scriptieprijs KA 321, Albert Heijnweg 1,1507 EH Zaandam. Op dit adres kan ook het reglement worden aangevraagd. tig cent een zakje met een kip/kerrierol. De kip/kerrie rol is een krokante flens ge- vuld met een verfijnde mix van heerlijk kippevlees en di verse groenten met een ker- riesaus. De funnies zijn war- me krokante knabbels, die u kunt serveren in plaats van pinda's of chips. In de friteu- se zijn ze in 60 seconden klaar. Beide snacks zijn ge- schikt voor friteuse, koeke- pan en grill. In het diepvries- kastje voor de kassa of in de gewone grote diepvries lig- gen de grappige kleine zakjes zolang de voorraad strekt. Mora funnies, 50 g, 0,25 Mora kip/kerrierol, 1 rol, 0,79 u de unieke Friki bretels kunt sparen tot 19 november 1994. T/m 12 november 1994 krijgt u een leuke kennismakings- korting, omgerekend per kilo bedraagt de korting/ 2,-. Friki kalkoensaucijs, 1,19 per 100 g; kaikoenhamburger, 1,49 per 100 g; kalkoenreepjes gekruid, 1,89 per 100 g; kalkoen nasi-bamivlees, 1,45 per 100 g; kalkoenkotelet 1,69 per 100 g; KALKOENVINK, 1,69 per 100 g Tien minuten. Meer tijd kost het niet om de zes nieu we Friki kalkoenspecialitei ten te bereiden. U kunt kie- zen uit Friki kalkoensaucijs, kaikoenhamburger, kalkoen reepjes gekruid, kalkoen nasi- bamivlees, kalkoenkotelet ge- marineerd en kalkoenvink. Dus ook als u weinig tijd hebt en toch een maaltijd op tafel wilt zetten, is kalkoen een goede keuze. In de winkel ligt de fol der 'Kalkoen 10 minuten panklaar', een vliegensvlug recept en informatie over hoe In de herfst en winter heb ben uwschoenen hetzwaar te verduren. Hieronder een aantal verzorgingstips. Alsumetuwlerenschoe- nen door de sneeuw en pe- kel hebt gelopen, dan kun nen er lelijke kringen ont- staan. Deze kringen verwij- dert u met water waaraan u een flinke scheut azijn hebt toegevoegd. 9 Natte schoenen kunt u beter niet te snel laten dro- gen. Dus bijvoorbeeld niet bij de verwarming zetten. Het beste kunt u ze laten opdro- gen door de schoenen vol te stoppen met krantenpapier. 0 Zeker in de herfst en win ter Is het geen overbodige luxe om uw schoenen een keer per week te poetsen. De laag schoenpoets be- schermt tegen regen en sneeuw. Albert Heijn heeft diverse soorten en kleuren schoensmeer. Bij de AH Smeerkaas naturel en Smeerkaas met sambal heeft de oude verpakking plaats gemaakt voor een kuipje met een eigentijds ontwerp. Dit nieuwe kuipje misstaat niet op de ontbijt- tafel of op een kaasplankje. De inhoud is onveranderd. AH Smeerkaas naturel, 100 g, 1,25 of met sambal, 100 g,/ 1,35 AH KLANTENKRANT

Allerhande | 1994 | | pagina 115