aha vraag en antwoord Klopt de prijs van het eigen merk geslagen room wel? Meestal gebruik ik slagroom om zelf te kloppen. Tijdgebrek deed mij besluiten een spuit- bus slagroom te kopen. Wat mij opviel was dat de geslagen room van uw eigen merk aan- zienlijk duurder is dan de room van het merk Cessibon. De inhoud is precies hetzelfde. Het enige verschil is dat de room van uw eigen merk gepasteuriseerd is en de room van Cessibon gesteriliseerd. MEVR. V.d. H. TE T. Kant-en-kiaar geklopte slagroom in een spuitbus is inderdaad ver- krijgbaar als gepasteuriseerd en gesteriliseerd produkt. Het prijs- verschil tussen gepasteuriseer- de en gesteriliseerde room wordt in belangrijke mate ver- oorzaakt door het verschil in de produktieprocessen. Gepas- teuriseerde room is duurder. U kunt het vergelijken met verse melk (gepasteuriseerd) en lang houdbare melk (gesteriliseerd). Gepasteuriseerde room staat in de winkel dan ook in de koeling bij de verse zuivelprodukten, ter- wijl de gesteriliseerde room bij de ongekoelde melkprodukten staat. Zit er zout /,-■ in de AH Vleeskruiden? Mijn huisarts heeft mij aange- raden het gebruik van zout te beperken. Nu vraag ik mij af of zout een onderdeel is van de vleeskruiden van het AH- merk. Het staat in ieder geval niet op de verpakking. MEVR. V. S. TEZ. Hoeveel voedingsvezels bevat de AH Basis muesli? Ik moet een vezeltijk dieet volgen en daarom zou ik graag willen weten hoeveel voedings vezels de basis muesli van het AH-merk bevat. MEVR.J. TEC. AH Basis muesli is een mengsel van verschillende graan- vlokken afkomstig van haver, boekweit en mai's. Deze muesli past dus goed in een vezelrijk dieet. De basis muesli van het AH-merk bevat 7,5 gram voedingsvezel per 100 gram produkt. Dit komt neer op ongeveer 0,75 gram per eetlepel muesli. Aan de AH Vleeskruiden is geen zout toegevoegd. Zou dit wel het geval zijn geweest, dan zou het inderdaad op de verpakking zijn aangegeven. Is het vetge- halte van de boerenland- melk veran- derd? Vroeger dreef er een mooi laagje room op de boerenland- melk. Tegenwoordig lijkt de melk wel afgeroomd. Is deze melk minder romig geworden? MEVR M. TEA. Aan het vetgehalte van de boe- renlandmelk is niets veranderd. Tegenwoordig wordt de boeren- landmelk (en ook de overige melksoorten) gehomogeniseerd. Dat wil zeggen dat de melk onder hoge druk door een fijne zeef wordt geperst waardoor de in de melk zwevende vetbolletjes gelijkmatig in de melk worden verdeeld. Zo kan het vet niet meer als room op de melk gaan drijven. De melk wordt hierdoor voller van smaak en lichter van kleur. Verkoopt AH braadzakken en hoe gebruik ik die? Ik wil het gebruik van vet beperken. Een vriendin raadde me aan braadzakken te gebruiken. Mijn vraag is, zijn bij AH braadzakken verkrijg- baar en kunt u mij vertellen hoe ik ze moet gebruiken? MEVR L. TEA. AH verkoopt braadzakken van het merk Ultra. Door het gebruik van een braadzak kunt u het gebruik van vet beperken of soms zelfs achterwege laten. Een kip (met vel) zal bijvoorbeeld in een braadzak door middel van het eigen vet (en sappen) gaar worden, waarbij voedingsstoffen zo veel mogelijk behouden biij- ven. U kunt een braadzak zowel in de oven als in de magnetron gebruiken en de bereidingstijd is niet langer dan anders. De braadzakken worden geleverd met sluitclips voor bakoven en magnetron. Met een cocktailprik- ker maakt u enkele gaatjes bovenin de braadzak. U legt het geheel in een (oven)schaal in de oven of magnetron. Met het gebruik van een braadzak blijft de bakoven of magnetron schoon en wordt aanbranden voorkomen. Bevat appel- sap vitamines en mineralen en hoe zit dat met sinaas- appelsap? Kunt u mij zeggen of appelsap en sinaasappelsap vitamines en mineralen bevatten? MEVR. S. TE W. Appelsap bevat nauwelijks vitami nes terwijl sinaasappelsap rijk is aan vitamine C. Beide vruchten- sappen bevatten een kleine hoe- veelheid mineralen. Hoe komt het dat er wel eens donkere stukjes in shag zitten? Ik ben een echte shagroker. Van tijd tot tijd zie ik wel eens donkere stukjes in de shag zit ten. Wat zijn dat? DHR. E. TEA. Een onderdeel van het fabrikage- proces van tabak is het drogen van tabak. Dit drogen vindt plaats in speciale droogtrom- mels. Tijdens het drogen van de tabak vormt zich aan de binnen- zijde van de trommel een vast laagje fijne tabaksdelen. Ondanks het feit dat de trommel met een zekere regelmaat van dit laagje wordt ontdaan, kan het incidenteel wel eens voorkomen dat een stukje van deze hard geworden laag in de tabak terecht komt. Wat u hebt aange- troffen zijn stukjes van samenge- perste tabaksdelen. Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH verkrijgbaar zijn, dan zal de bedrijfsleiding in uw AH-winkel met genoegen uw vragen beantwoorden. Met vragen over recepten in AllerHande kunt u terecht bij de AH Servicelijn (06-0305). Interessante vragen over produkten worden in deze rubriek gepubliceerd. Om redenen van privacy worden hier- bij alleen de initialen van de vraagsteller afgedrukt. Vragen aan de AH Servicelijn die gaan over zaken in en om de winkel en die nier direct te maken hebben met produkten en receptuur, kunt u vinden in de rubriek 'Klanten vragen...' van de AH Klantenkrant. AllerHande 97

Allerhande | 1994 | | pagina 99