G E U R I G E Sappige peren appels peren lijk uit elkaar te houden, andere slechts op detail. Toch verschilien ze duidelijk in smaak. Wij zetten de Hollandse appelsoonen die momenteel bij AH verkrijg- baar zijn op een rij: Cox's Orange Pippin Cox's is een van oorsprong Engelse appel, genoemd naar de kweker. Gekruist met de Orange Pippin kreeg hij de naam Cox's Orange Pippin. De echte kenners proeven er een vleugje sinaasappel in. Verkrijgbaar: van eind Sep tember tot eind maart Vorm: kleine appel, een beetje platrond Kleur: geel met een oranjerode bios en strepen Vruchtvlees: vast en sappig Smaak: fris en zoet Lekker: als handappel of gecombineerd met andere appels in zelfgemaakte appel- Goudreinette Ook wel 'Schone van Boskoop' genoemd, omdat deze bronskleurige, flinke appel oorspronkelijk uit Boskoop komt. Verkrijgbaar: van eind Sep tember tot eind april Vorm: grote appel, wat on- regelmatig van vorm Kleur: groengeel tot bronsachtig, rode bios Vruchtvlees: stevig Lekker: als friszure handappel, in zelfgemaakte appelmoes, in appelgebak en in salades. Jonagold Populaire appel, kruising tussen een Jonathan en een Golden Delicious. Verkrijgbaar: van begin okto- ber tot eind juli Vorm: grote appel Kleur: geel met oranje tot rode bios Vruchtvlees: geelwit, vast Lekker: als handappel, door yoghurt, in muesli. Elstar Van oorsprong afkomstig uit Elst, Gelderland. De 'Star uit Elst'. Verkrijgbaar: van half Septem ber tot eind april Vorm: middelgrote appel, regelmatig van vorm Kleur: groengeel met een hel- derrode bios Vruchtvlees: stevig en sappig Lekker: als handappel, voor het maken van vers appelsap. Het is een bekend gezegde: appels kun je niet met peren vergelijken. Het vruchtvlees Hieronder vindt u de voedings- waarde van appels en peren per 100 g. Appel Calorieen: 60 Suiker: 12 g Vitamine C: 8 mg Peer Calorieen: 45 Suiker: 11 g Vitamine C: 4 mg Cox's Orange Pippin Handperen

Allerhande | 1994 | | pagina 42