Groente en fruit doen meer dan u denkt controles van Greenfields ACTUEEL *°00SCH^ NIEUWS VAN ALBERT HEIJN OKTOBER 1994 Kristalspaaractie Ze zijn er weer: Van 10 tot en met 15 oktober 1994 vindt de Europese Week tegen Ranker plaats. Risico's beperken Groente en fruit zijn goede bronnen van vitamines, mineralen en voe- dingsvezels. Er zijn aanwijzingen dat caroteen, vitamine C en E, voedings- vezels, selenium en andere mineralen het risico beperken op veel voor- Meer vragen? Voor vragen over voeding en kanker kunt u schrijven naar de Nederlandse Kankerbestrijding/Koningin Wilhelmina Fonds, antwoordnummer 12345, 1070 VB Amsterdam (postzegel niet nodig). Ofbellen metde Voedingstelefoon van het Voorlichtingsbureau voorde Voeding, Den Haag, tel.: 070-351810. Bereikbaar op werkdagen van 12.00 -16.00 uur. De Europese Week tegen Kanker is een initiatief van de Europese Unie in het kader van het actie- programma 'Europa tegen Kanker'. De Nederlandse Kankerbestrijding/ Koningin Wilhelmina Fonds ontwik- kelt de activiteiten voor deze week in Nederland. Ook de Nederlandse Hart- stichting, het Voorlichtingsbureau voor de Voeding en het Landelijk Instituut voor de GGD'en zijn bij deze actie betrokken. komende vormen van kanker: Veel groente en fruit eten is een natuurlij- ke bescherming voor de gezondheid. Bovendien is een voeding met veel groente en fruit naar verhouding minder vet. Dat kan bijdragen aan de voorkoming van enkele vormen van kanker. Lees verder op bladzijde 3. Greenfields biedt meer dan een stukje rundvlees van topkwaliteit. In Noord-Ierland zijn de boeren en slachterijen die betrokken zijn bij Greenfields vlees goed georganiseerd in het FQAS (Farm Quality Assurance Scheme). Voor het Greenfields vlees leveren in totaal bijna vierduizend georganiseerde boeren het vee. De organisatie stelt strenge voorwaarden aan onder andere de voeding van de dieren, medicijngebruik en de huis- vesting. Zolang het weer het toelaat lopen de dieren buiten op de uitgestrekte weidevelden. De boeren zijn verplicht van ieder dier de gegevensteno- teren in een log- boek. Regelmatig nemen het departe- ment van Landbouw van Noord-Ierland en een particuliere organi satie steekproeven bij de boeren of zij aan de voorwaar den voldoen. Bij de Greenfields slachterijen wordt het vlees wederom nagekeken door waarnemers van Albert Heijn op diverse kwaliteitsaspecten. Pas als het vlees al deze controles heeft doorstaan, mag het op transport naar uw AH-winkel. AH KLANTENKRANT Wegens enorm succes is de kristal spaaractie van AH verlengd. Tot en met zaterdag 8 oktober 1994 krijgt u grabs kristalzegels bij de kassa en lopen de aanbiedingen door die extra zegels op- leveren. Tot en met zaterdag 5 novem- ber 1994 kunt u de voile spaarkaarten inleveren. Tot eind van dit jaar zijn de kristalglazen en -karaffen nog te koop vanaf 14,95 per twee glazen. (Zolang de voorraad strekt.) MANDARIJNEN Het Spaanse citrusseizoen is gestart met de verkoop van de eerste mandarijnen. De Ciauseilina mandarijnen bijten het spits af. Rijpe Clausellina's hebben een licht oranje gekleurde schil met hier en daar een groene bios. Ze worden ver- pakt in netjes van een kilo. Ze smaken fris en bevatten weinig pitjes. Kort na deze introductie komen de bekende Satsuma's in de winkei. Satsu- ma's zijn ook verkrijgbaar in netjes van een kilo, ze smaken iets zoeter dan de Clausellina's en bevatten bijna geen pitjes. AH KLANTENKRANT

Allerhande | 1994 | | pagina 103