Cahors, Chateau St-Didier- Parnac Cotes du Marmandais Cotes du Rhone, Enclave des Papes /- Dornfelder Rotwein Qba Rheinhessen _J1 Offley Fine White Port ,A- Asti Martini SlIIIIIIER-PAH A, In de Cahors, een wijngebied ten zuidoosten van de Bordeaux, wordt alleen rode wijn gemaakt. Vroeger was dat altijd een intens donkere wijn met een voile, stroeve smaak. Tegen- woordig worden er in de Cahors ook wat minder 'strenge' wijnen gemaakt. De Chateau St-Didier-Parnac is daar een voor- beeld van. De wijn heeft een donlcerrode kleur en smaakt een tikkeltje ltruidig en frui- tig. Het is een voile wijn die goed past bij pate, stoofschotels met paddestoelen en bij een stukje pittige, rijpe kaas. Schenktemperatuur: 18 °C. Prijs 8,95 (0,75 liter). COTK DU .MAR Rondom de stad Marmande, in het departement Lot-et-Garonne, groeien de drui- ven voor de Cotes du Mar mandais. Het is een soepele, vrij HHBHRHHB hchte wijn met een zachte, fruitige smaak. Heel lekker om zo te drinken en geschikt om bij een schnitzel, gegrild biefstukje, een stukje hartige taart en bij ltazen met een milde smaak te schenken. De Cotes du Marmandais is geen bewaarwijn. De fris-fruitige aroma's komen het best tot hun recht als de wijn twee a drie jaar oud is. Schenktemperatuur: 17 "C. Prijs/5,95 (0,75 liter).©© Hoog in het Rhonegebied, ten noorden van de stad Orange, ligt de Enclave des Papes. Hier wordt een stevige Cotes du Rhone ge maakt die behalve lekker fruitig ook een tik keltje peperig smaakt. De donkerrode wijn past goed bij rosbief of lamsbout en bij diver se kaassoorten, zoals belegen Goudse, room- brie en Gorgonzola. Schenktemperatuur: 17 a 18 "C. Prijs/6,95 (0,75 liter).©© -PORNI IX-R Bijna iedereen denkt meteen aan wit als het over Duitse wijn gaat, maar er wordt ook rode T® - -wijn gemaakt. Bijvoorbeeld die van de druivesoort dornfel der. Het is een paarsrode, fruitige wijn die goed smaakt bij salades met ham of gerookte kip en bij romige, wat pittige kazen, zoals Kernhem. Zet de wijn een half uur voor gebruik in de koelkast, dan komt de smaak het best tot z'n recht. Schenktemperatuur: 13 a 15 "C. Prijs/6,95 (0,75 liter). PORT i - Ook al wordt witte port soms 'dry' genoemd, er is altijd toch iets zoets in te proe- ven. De smaak van de Offley Fine White Port is fruitig en een beetje nootachtig. Witte port wordt voor- al als aperitief geschonken. Het is een ge- schikte drank om bij borrelhapjes met een oosters tintje te serveren, zoals kippelevertjes met een ketjapsaus. Maar nootjes, olijven en oude kaas doen het er ook prima bij. Zet de port een uur voor gebruik in de koelkast of probeer het eens met ijsblokjes en eventueel een schijfje citroen. Schenktemperatuur: 11 a 13 'C. Prijs/14,95 (0,75 liter).©© Uit Italie komt Asti Martini, een fruitige, mousserende witte wijn. Champagnes en mousserende witte wijnen worden niet meer alleen op hoogtijdagen geopend. Een glas Asti Martini is verrukkelijk als aperitief en lean oolc heel goed bij lichte voorgerechten worden gedron- ken. Met een scheutje likeur, bijvoorbeeld creme de cassis of amaretto, krijgt de drank een extra feestelijk accent. Geeft u een feest- ontbijt? Probeer dan eens de cocktail Mimo sa: half sinaasappelsap en half Asti Martini. Schenktemperatuur: 10 a 12 "C. Prijs/15,95 (0,75 liter).©® IP AllerHande Extra 5

Allerhande | 1994 | | pagina 5