Smaakvolle Reserva's: We Stellen Spanje verkrijg- baar. We stellen ze stulc voor stulc aan u voor. Bij AH zijn acht bijzondere reserva's uit Uit Navarra: 1990 Beamonte Reserva f 7,95 In het noorden van Spanje, net ten zuiden van de Pyreneeen, ligt Navarra. Dit gebied wordt weleens 'Spanje in het ldein1 genoemd, omdat het verschillende kli- maten lcent. In het noorde- lijke gedeelte lean het koel zijn en er valt tamelijk veel regen. De heuvels zijn groen en er groeien, behalve drui- ven, ook allerlei andere soor- ten fruit en veel groenten. Bodegas Beamonte ligt in het zuiden van de streek waar het droog en warm is. De reserva die er vandaan komt heeft een fonkelende, robijn- rode kleur, is fruitig en je proeft de aroma's van het houten vat waarin de wijn heeft gerijpt. Een verrukke- lijke begeleider van kaas, vlees en visschotels met knof- look en kruiden. Uit Rioja: 1988 Anares Reserva f 8,95 De Rioja ligt ook in Noord- Spanje en grenst voor een deel aan Navarra. De streek wordt in het noorden en zui den door bergketens be- schermd. Aan de ene kant tegen kou en regen en aan de andere kant tegen hitte en droogte. Rioja wordt in drie districten verdeeld: Baja, Alta en Alavesa. De Anares Reserva komt uit Alavesa; de naam geeft aan dat de streek in de provincie Alava ligt. Deze reserva is zacht en zui- ver van smaak en heeft vanil- le-achtige aroma's door de rijping op het houten vat. De wijn past perfect bij stoof- schotels met vlees en bij pit- tig belegen kazen. Uit Ribera del Duero: 1986 Torremilanos Reserva f 9,95 Ten zuidwesten van de Rioja ligt een gebied waar dankzij de natuurlijke factoren van klimaat en bodem topwijnen gemaakt kunnen worden. Het heet Ribera del Duero, genoemd naar de rivier de Duero die dwars door de streek loopt. In het hart van Ribera del Duero, dat ook wel land van wijn en lam wordt genoemd, ligt Aranda de Duero. Daar wordt de Torremilanos gemaakt. Deze wijn heeft een donkerrode kleur, ruilct een beetje naar kersen en heeft een fruitige smaak met fijne hout- en vanille-aroma's. Het is een stevige wijn, die heel goed past bij geroosterd vlees met kruiden. 26 AllerHande Extra

Allerhande | 1994 | | pagina 26