Drie Cepagewijnen van Montestell Cepagewijnen, wat zijn dat? Heel eenvou- dig: die zijn van een bepaalde druivesoort gemaakt. Albert Heijn brengt drie Zuid- afrikaanse DBHEBDEK cepagewijnen: Pinotage 1992, Chenin Blanc 1994 en Cabernet Sauvignon 1990. De Hongaarse vluchteling dr. Laszlo is het 'brein' achter deze wijnen. Destijds was dr. Laszlo in Hongarije, ook een wijnland bij uitstek, hoofd van een belangrijk wijninsti- tuut. Een kenner van de eer- ste orde. Hoe kwam die man nu in Zuid-Afrika terecht? In 1975 vluchtte hij, via Roemenie naar Zuid-Afrika, waar zijn kennis zeer wel- kom was en hij zijn grote carriere kon voortzetten. Met zijn liefst veertig jaar ervaring en bijzondere genia- liteit is hij van wezenlijk belang geweest voor de lcwa- liteit van de wijnbouw in Zuid-Afrika in de laatste decennia. Zijn lijfspreulc is: 'De wijn moet zijn originele karakter blijven behouden'. Hij vindt lagering op houten vaten wel belangrijk, maar de smaak van hout mag nooit gaan overheersen. In het mooie klimaat van het land ontwikkelde dr. Laszlo de Montestellwijnen. Kwaliteitswijnen, niet alleen door de vakkennis van dr. Laszlo, maar ook door de korte, vochtige winters, de lange, zonnige zomers en de mineraalrijke en goed water- doorlatende grond. PINOTAEE Daar kornt bij dat de westen- wind steeds voor voldoende afkoeling zorgt, zodat in de druiven suikers en fijne zuren kunnen worden gevormd. Dr. Laszlo heeft ook hard gewerkt aan de nieuwste kel- dertechnieken, zodat de Montestellwijnen echte kwa liteitswijnen zijn van een constante kwaliteit. De Dieprode, Stevige Pinotage 1992 Albert Heijn biedt de Montestell Pinotage 1992 aan in een fles van 0,75 liter van f 7,95 tijdelijk voor M.M.V.: PIET JONKER (TEGELS), BAAMBRUGGEN, 02949-3777; ANDERE ACCESSOIRES UIT EIGEN BEZIT Cabernet Sauvignon uit 1990. Deze rode wijn wordt gemaakt van druiven die voornamelijk afkomstig zijn uit Durbanville ten noorden van Kaapstad. De wijn heeft een jaar op het vat gerijpt en minimaal een jaar in de fles. Het is een voile, dieprode wijn die nu goed op dronk is, maar ook nog prima een aan- tal jaren bewaard kan blij ven. AH verkoopt deze wijn in een fles van 0,75 liter. Prijs 8,95. 6,95. Het is een mooie wijn, goed van afdronk, dieprood van kleur en met een stevige smaak. Zoals dr. Laszlo het wilde: het hout is net te proe- ven, maar domineert niet. De wijn past uitstekend bij stevig rood vlees en bij wild. Bij een kaasplateau is hij ook gegarandeerd een succes. De Fruitig-frisse Chenin Blanc 1994 Een andere Montestellwijn die Albert Heijn brengt is de Chenin Blanc uit 1994. Deze wijn komt van druiven die groeien in het Perdeberg dis trict. Qua ligging, klimaat en grondsoort een ideaal dis trict voor de gebruikte drui vesoort. De Chenin Blanc is een frisse, fruitige wijn. De smaak is vrij licht en heel verfijnd. Aanbevolen wordt om deze jonge wijn zo snel mogelijk na aankoop te drin- ken, dan is hij op z'n best. AH verkoopt hem in een fles van 0,75 liter, van 7,95 tijdelijk voor 6,95. De Volle, Krachtige Cabernet Sauvignon 1990 Een nieuwe Montestellwijn bij Albert Heijn is de AllerHande Extra 11

Allerhande | 1994 | | pagina 11