Gecontroleerde teelt bij AH Steeds meer gecontroleerde- teeltprodukten Gecontroleerde teelt komt er in het kort op neer dat aardap- pel-, groente- en fruitsoorten onder voortdurende controle worden geteeld. Dat controleren gebeurt door middel van het registreren van bijvoorbeeld de hoeveelheid gewasbescher- mingsmiddelen en meststoffen die gebruikt (moeten) worden om de produkten tot voile en goede wasdom te laten komen. In 1990 heeft Albert Heijn plannen ontwikkeld om zodanig te telen dat het milieu zo min mogelijk wordt belast. Er zijn nor- men opgesteld die gebaseerd zijn op de doelstellingen van de overheid voor het jaar 2000. De eisen die AH aan de teelt stelt zijn vaak strenger en de telers en leveraneiers van AH doen er alles aan om die doelstellingen te behalen. En dat niet alleen. AH streeft ernaar al in 1995 te voldoen aan de overheidseis voor het jaar 2000. Vanaf 1991 zijn steeds meer telers en leveraneiers van AH minder mest en gewasbestrijdingsmiddelen gaan gebruiken. Ze registreren op wat voor manier ze bemes- ten, welke gewasbeschermingsmiddelen ze gebruiken, hoeveel en op welke momenten. Met als doel: het milieu zo min mogelijk te belasten. AH werkt er hard aan steeds meer gecontroleerde-teeltprodukten in de winkel te krij- gen. Maar, niet iedere leverancier is al even ver en het is niet bij elk produkt even gemakkelijk om aan de strenge eisen van gecontroleerde teelt te voldoen. De wil echter is er en de resultaten worden steeds beter. AH heeft voortdurend zorg voor het milieu. Daarbij wordt niet alleen gelet op verpakkingen en bedrijfsafval, maar ook gecontroleerde teelt speelt hierbij een belang- rijke rol. U weet: om groente, fruit en aardappels te kunnen telen zijn gewasbeschermingsmiddelen, mest en/of kunstmest nodig. Een ongecontroleerd gebruik van deze middelen is natuurlijk niet zo best voor het milieu. Door middel van gecontroleerde teelt is het mogelijk het gebruik terug te dringen. Hoe doet Albert Heijn dat en wat zijn de doelstellingen hierbij?

Allerhande | 1994 | | pagina 98