Bloembolverpakkingen bij oud papier Onbedrukte laakjes scbeelt 24.OO© kilo inkt Liefst 17 miljoen zakjes boerensoep- groente dicbtgesealed Kattebakvulling- van oud papier jKxeuwe bakjes voor salades Koffieroom van bet eigen merk 't Wordt nu zo ongeveer bollenplanttijd. De bollen zitten bij AH in een verbeterde verpakking. Vroeger werd er plastic gebruikt, nu is de hele verpakking van karton. Resultaat: de verpakkingen kunnen bij het oud papier. Mooi, want het gaat wel om een half miljoen verpakkingen perjaar. Sinds kort krijgt u groente, kaas, vlees en delicatessen steeds vaker in een onbedrukt zakje mee. Ook de verpak king van brood en stokbrood is nu aan de beurt. Uit proeven in verschillende winkels bleek dat 69% van de klanten Never onbedrukte zakjes heeft. En kijk, dat scheelt liefst 24.000 kilo inkt perjaar. in De zakjes boerensoepgroente hadden een sluitclip, maar worden nu dichtgeseald. Daardoor is minder verpakking nodig: 5%. Ook is het folie dunner geworden: 19% gewichtsbesparing. Het lijken kleine getallen, maar jaarlijks hebben we het wel over 17 miljoen van die zakjes. In de toekomst zullen alle verpakte groenten, waar mogelijk, in gesealde zakjes verkrijgbaar-zijn. Hier gaat het nu eens niet om het pak, maar om de inhoud. AH's nieuwe katteba-kvutlirrgwordt namelijk gemaakt van 100% gerecycled papier. Dat is ook dui- delijk zichtbaar aan de korrels. Speciaal voor AH is een nieuw bakje ont- wikkeld voor salades: zonder kartonnen inlegvel in het deksei. Dat scheelt 23% van het verpakkingsgewicht. De koffieroom zat in flesjes van 156 gram. Het nieuwe flesje weegt 141 gram, waarbij de inhoud gelijk is gebleven. Klein ver schil? Nee! Want die 15 gram besparing per flesje betekent op jaarbasis een besparing van 26.000 kilo glas, wat neerkomt op bijna 185.000 nieuwe flesjes! De lijst is nogveel langer... Dit zijn nog maar een paar voorbeelden van verbeteringen in 1993 en de eerste helft van 1994. Er zijn er meer. AH Floss tandenstokers: 55% minder verpakking. AH Schrijfblok: met Milieukeur, want het is van kringlooppapier gemaakt. Het papier is tweezijdig te beschrij- ven door middel van de ringband. AH Tandpasta: dankzij grotere tubes (de inhoud per tube is nu 75 ml in plaats van 50 ml) al 26% minder verpakking, door tubes niet te ver- pakken in doosjes: 40% besparing. We kunnen nog wel even doorgaan, over AH Ademfris-ver- stuiver, hechtpleisters, flessen advokaat... Er verandert veel en snel.

Allerhande | 1994 | | pagina 97