Verbeterde verpakkingen: Om een produkt moet meestal een verpakking, dat is nu eenmaal zo. NVaar een verpakking zal het milieu belasten. Vandaar dat AH al een paarjaar bezig is om een groot aantal verpakkingen te veranderen. Het moet anders en minder en het kan anders en minder. Knakworstjes in krimpverp akking de vaart zit AH heeft drie heel duidelijke richtlijnen opgesteld over de verpakkingen van het eigen merk. Ten eerste: elk materiaai is toegestaan, behalve PVC en een aantal zw.are metalen, bijvoorbeeld cadmium. Ten tweede: van elk ver- pakkingsmateriaal moet worden gezocht naar de lichtste vorm. En ten derde: in de verpakkingen moet zo veel mogelijk gerecycled materiaai worden gebruikt. In 1993 konden we vertellen dat er al heel veei was ver- anderd op het gebied van verpakkingen. Maar hoe is de stand van zaken nu? Het aantal produkten dat een verbeterde verpakking heeft gekregen, is opnieuw sterk tbegenomen. Op deze bladzijden geven we een aantal voorbeelden, maar er zijn er meer. Het aardige is dat onze leveranciers nu ook uit zichzelf met nieuwe ideeen voor verpakkingen komen. En dat betekent nogal wat. Want een nieuwe verpakking ont- werpen kost veel tijd. En daar komt bij dat voor een andere verpakking vaak nieuwe machines nodig zijn. Bij sommige voorbeelden zuit u missehien denken: is dat nu echt zo'n grote verbetering? Inderdaad gaat het soms om heel kleine wijzigingen. Maar bedenk dan wel dat het bij AH vrijwel altijd om gigantische hoeveelheden van een verpakt produkt gaat en dat zelfs een kleine verbete ring landelijk gezien een enorm resultaat geeft. Nu is een verpakking die het milieu minder belast natuurlijk prima, maar AH wil toch een ding benadrukken: de kwaiiteit van het produkt moet wel voorop blijven staan. Dus: een nieuwe verpakking wordt pas ingevoerd als honderd procent zeker is dat het pro dukt er niet in kwaiiteit op achteruit gaat. We aijn er nog niet Hoewel AH zich ten voile inzet om het milieu zoveel mogelijk te ontlasten, is er natuurlijk nog altijd een aan tal verpakkingen voor verbetering vatbaar. Ook onze leve ranciers zijn zich hiervan bewust. Vandaar dat er nog steeds keihard wordt gewerkt aan meer verbeteringen. Maar alle methodes worden stapsgewijs aangepakt om de uitvoering ervan zo goed mogelijk te laten veriopen. Verpakkingen die op een makkelijke manier verbeterd konden worden, zijn het eerst aangepakt. Daarna kwamen de minder eenvoudige problemen. En nu staat AH voor de moeilijkste verbeteringen. Die kosten meer moeite en meer tijd. Maar: we gaan door. De vaart zit er in en die houden we er in. Nieuwe verpakkingen We geven hier een aantal voorbeelden van recente ver beteringen. Nu kan het voorkomen dat u in de winkel sommige produkten nog niet in de nieuwe verpakking aantreft. Niks aan de hand: de oude voorraad was dan nog niet op, maar de nieuwe verpakking is heel snel te verwachten. 'Knakworstjes van AH zaten voorheen per vijf stuks in een zuurstofarme verpakking. Nu is er gekozen voor een strakkere ver pakking. Dit levert ruim 39% besparing op van het verpakkingsmateriaal.

Allerhande | 1994 | | pagina 96