Mosselfeest: een maaltijd in een kwartiertje Vriendelijke bonnen' uit de scanningkassa ACTUEEL ^oOOSCHAPp^ NIEUWS VAN ALBERT HEIJN SEPTEMBER 1994 Kort n In de week van 12 Sep tember viert AH mossel feest. In veel AH-winkels staat een demonstratrice mosselen te koken in een speciale mosselpan. Deze pan doet AH ook meteen in de aanbieding, zodat u thuis het mosselfeest kunt voortzetten. Boven- dien is er bi) AH nu ook mosselbier verkrijgbaar. Voor uw eigen mosselmaaltijd kunt u bij AH kiezen uit twee soorten mosselen, verse en gekookte. De verse mosselen in schelp bij Albert Heijn worden verpakt in een lek- en reukvrije bak. U kookt de mos selen in ca. 5 a 8 minuten gaar in water met bijvoorbeeld grof gesne- den soepgroenten en/of mosselkrui- den. Samen met stokbrood of patates eAfo Feestelijk eten met mosselen en mosselbier. frites en een lekker sausje serveert u zo een complete feestmaaltijd in een kwartier. De gekookte mosselen zijn al voor u gekookt in een mosselbouillon. Op de zuurstofarme verpakking vindt u tips hoe u deze mosselen verder kunt bereiden in de koekepan of frituurpan. Yersekes mosselbier is een bier dat door de smaak perfekt aansluit bij mosselen. Het wordt gebrouwen in het Noorden van Vlaanderen. Yersekes mosselbier is een amberkleu- rig bier en heeft een alcoholpercen- tage van 4,5%. Yersekes mosselbier is beperkte tijdbij AH in hetassortiment. Voortdurend is AH op zoek naar klantvriendelijke afrekensystemen. Met de komst van de scanning kassa, waarbij de prijzen niet meer worden ingetikt maar af- gelezen door de computer, worden de wachttijden verkort. Maar de scanningkassa biedt nog meer voordelen. In steeds meer AH-winkels zijn moderne scanningkassa's geinstal- leerd. De cassiere haalt uw bood- schappen langs het oog van de kassa. Vervolgens vertaalt de computer de streepjescode op het gekochte artikel en doet automatisch de rest van het werk. Dit systeem biedt voordelen. Bij de kassa worden nu de wachttijden verkort en u krijgt een 'vriendelijke' kassabon, die u gedetailleerd infor- meert over de gekochte artikelen. U kunt de bon daardoor makkelijk na- kijken. Milieubewuste Coed op wec In de Klantenkrant van augustus heeft u al kunnen lezen over het hoge per centage (76%) glas dat in Nederland wordt ingezameld (de doelstelling is 80%). De Stichting Promotie Glas- bak heeft alle bevindingen van het afgelopen jaar (1993) samengevat in een jaarverslag met de passende titel: Goed op weg. Het jaarverslag is aan te vragen per briefkaart bij Stichting Promotie Glasbak, postbus 262, 2260 AG Leidschendam. AH KLANTENKRANT Lees verder over de mosselpan op bladzijde 2. KOFFIEBRANDERS In ons land drinken we gemiddeld vier kopjes koffie per dag. Hiervoor branden Nederlandse koffiebranders meer dan 100 miljoen kilo bonen per jaar, waarbij ze net zo veel energie verbruiken als 15.000 huishoudens. De zestien koffie branders aangesloten bij de Vereniging van Nederlandse Koffiebranders en Theepakkers (VNKT) hebben daarom onlangs met het Ministerie van Econo- mische Zaken een overeenkomst geslo- ten, waarmee ze zich verplichten om in 1996 10% minder energie te verbrui ken. (Bron: persbericht VNKT) AH KLANTENKRANT

Allerhande | 1994 | | pagina 87