BLADERDEEGSCHELP MET TOMAAT EN BASILICUM (voorgerecht, 4 personen) 4 plakjes roomboterbladerdeeg (diepvries, Koopmans), lOtomaten, zout, peper, 2 grote uien, 4 eetlepels olijfolie (extra vierge), 1 zakje verse basilicum (15 g), 1 zakje verse munt (15 g), 1/2 zakje peterselie (a 30 g), (1 eetlepel olie om in te vetten, 2 eetlepels bloem om te bestuiven), 4 lage taartvormpjes van ca. 8 a 10 cm doorsnede, (keukenmachine), keukenpapier, deegroller Voorbereiden: Oven voorver- warmen op 200 °C of gas- ovenstand 4. Bladerdeeg op aanrecht uitspreiden en in ca. 5 minuten laten ontdooien. In pan water aan de kook bren- gen. Tomaten inkruisen, en- kele seconden onderdompelen in kokend water, onder koud stromend water afspoelen en ontvellen. Tomaten elk in 4 partjes snijden, zaadjes verwij- deren en partjes in lengte in reepjes snijden. Tomaatreepjes in kom bestrooien met zout en peper. Bakplaat en buiten- kant van vormpjes invetten. Vormpjes met bodem naar boven (omgekeerd) op bak plaat zetten. Aanrecht en deeg roller bestuiven met bloem. Deegplakjes 66n voor een uit- rollen tot dunne lapjes van ca. 15x15 cm. Elk deeglapje om taartvormpje vouwen. In mid den van oven bladerdeeg in ca. 15 minuten goudbruin en gaar bakken. Intussen uien pellen en snipperen. In pan 2 eetlepels olie verhitten. Ui ca. 4 minuten op heel zacht vuur glazig bakken. Basilicum (4 toeljes achterhouden voor gar nering), munt en peterselie (in keukenmachine) fijnhakken. In zeef tomaatreepjes laten uitlekken. Goed droogdeppen met keukenpapier. Bladerdeeg uit oven nemen, keren en vormpjes voorzichtig uit 'bla- derdeegschelpen' nemen. Op taartrooster laten afkoeien. Schelpen tot gebruik voorzich tig in goed afgesloten trommel bewaren. Bereiden: Oven voorverwar- men op 200 °C of gasoven- stand 4. Bladerdeegschelpen op bakplaat zetten. Ui over bodems verdelen. In midden van oven schelpen in ca. 8 mi nuten verwarmen. Intussen in koekepan rest van olie verhit ten. Tomaatreepjes voorzich tig al omscheppend in ca. 2 minuten verwarmen. Kruiden erdoor scheppen en ca. 1/2 mi- nuut meewarmen. Blader deegschelpen op vier borden zetten. Tomaatmengsel erin scheppen. Garneren met toef- jes basilicum. Direct serveren. Voorbereiden: ca. 45 minuten Bereiden: ca. 20 minuten Prijsp.p.: ca. f 3,50 Bevatper eenpersoonsportic: 325 Calorieen vet 24g- eiwit 6 g- koolhydraten 23 g

Allerhande | 1994 | | pagina 78