KEUKEN findige magnetronhulp Decoratief snijwerk A P J E S P AN if met anti-aanbaklaag Tip Tip EEN RUBRIEK VOL IDEEEN EN VOOR ALLE GEMAK IN DE KEUKEN. eheimen In de meeste huishoudens wordt de magnetron gebruikt om diepvriesprodukten te ontdooien of kant-en-klaar maaldjden op te warmen. Het apparaat heeft echter heel wat meer mogelijkheden, waar- door u in weinig djd en zon- der veel moeite de mcest uit- eenlopende gerechten op tafel kunt zetten. Voor wie daar Houdt u verse peterselie of selderij over? Pluk de biaad- jes van de steeltjes en leg ze los van elkaar op een diepvriesbestendig dienblad of bord gedurende 1 uur in de diepvries. Hierna kunt u ze overdoen in een diep- vriesdoosje en terugzetten in de diepvriezer. Op deze manier vriezen de blaadjes niet aan elkaar vast, zodat u telkens de hoeveelheid kunt nemen die u nodig hebt. meer over wil weten heeft Albert Heijn enige tijd gele- den 'Het lekkere magnetron- boek' uitgebracht. Inmiddels is het boek zo'n succes geble- ken (er zijn maar liefst 180.000 exemplaren van ver- kocht), dat het onlangs in her- druk verschenen is. In het boek kunt u alles lezen over de mogelijkheden en toepas- singen van de magnetron en de combi-magnetron. In het overzichtelijke magnetron- ABC wordt van een lange lijst van voedingsmiddelen de bereidingswijze beschreven. Verder bevat 'Het lekkere magnetronboek' een schat aan originele recepten en veel technische wetenswaardighe- den. Het boek is verkrijgbaar bij alle AH-winkels (prijs/ 19,95). Zo kookt u aardappels in de schil: boen de aardappels goed schoon onder koud stromend water (bijvoorbeeld met een schoon schuur- sponsje) en kruis de schil in. Kook de aardappels in ruim water en zout in ca. 20 a 25 minuten gaar. Laat de aard appels iets afkoelen, prik ze op een vork en trek de schil er vanaf de inkruising met een mesje af. Een zesteur (ook wel citroen- of sambaltrekker genoemd) is een handig apparaatje met een aantal scherpe ronde gaatjes, waarmee u dunne reepjes van een citroen- of sinaasappelschil kunt trekken. U kunt het apparaatje ook gebruiken om in de lengte reepjes te trekken uit bijvoorbeeld een wortel of uit de schil van een kom- kommer, zodat u de groenten daarna in mooie 'gekartelde' plakjes kunt snijden. Een grappig effect krijgt u door met een zesteur 'spaghetti' te snijden uit het vruchtvlees van een courgette. Kook of bale de spaghetti (142 minuten). Leuk in bijvoorbeeld groen- tesoep of bij 'echte' spaghetti met kaassaus. Een zesteur is verkrijg baar bij warenhuizen en goed gesorteerde huishoudelijke artike- lenzaken. Prijs vanaf 9,95- Een hapjespan is voor veel doeleinden ge- schikt. Door de hoge opstaande rand kunt u er uitstekend in roerbakken, terwijl de vlakke bodem ervoor zorgt dat u er ook zonder problemen pannekoeken en ome- letten in kunt bakken. De meeste hapje- spannen zijn voorzien van een anti- aan- baklaag. Dankzij deze afstotende laag hecht het voedsel zich niet aan de pan en hoeft u bij het bakken maar wei nig boter of /I olie te gebruiken. De laag is echter niet krasbestendig; gebruik daarom altijd kunststof of houten spatels om in de pan te roeren. Een nieuwe pan met anti-aanbaklaag kunt u voor het eer- ste gebruik het beste even invetten met boter of olie. Verhit de pan altijd lang- zaam, en houdt hem niet direct na gebruik onder de koude kraan; door plot- selinge temperatuurwisselingen kan de pan namelijk uitzetten of krimpen. De pan mag afgewassen worden met afwas- middel en eventueel met een zacht schuursponsje (geen metalen panne- sponsje!). Een hapjespan is verkrijgbaar bij warenhuizen en goed gesorteerde huishoudelijke artikelenzaken (zie ook bladzijde 9). AllerHande 69

Allerhande | 1994 | | pagina 71