OP B Traditioneel met stokbrood Sinds kort vindt u bij Albert Heijn drie nieuwe soepen van het eigen merk, die bereid zijn op basis van een pittige groentebouillon. J V De Franse uiensoep kunt u op de traditionele manier serveren door in iedere kop soep een sneetje stokbrood te leggen en daar wat geraspte kaas over te strooien. Laat de kaas in ca. 3 minu- ten onder de grill smelten. Ook kunt u bij de soep bladerdeegdriehoekjes geven. Snijd 2 ontdooide plakjes bladerdeeg (diepvries) schuin doormidden. Bestrijk het deeg met eigeel, strooi er wat gerasp te kaas over en bak de driehoekjes in een voorver- warmde oven op 200 'C of gasovenstand 4 in ca. 10 minuten bruin. Extra pittig maakt u de soep door er wat reepjes uitgebakken spek en een snuf- je oregano over te strooien. De culinaire soepen van het AH-merk kent u waarschijn- lijk al: heerlijke, verfijnde soe pen die u in een mum van tijd op tafel zet. Albert Heijn heeft nu drie nieuwe smaken aan het assortiment toegevoegd: Franse uiensoep, Italiaanse tomaten-basilicumsoep en Spaanse tomaten-groentesoep. Het bijzondere aan deze nieu we soepen is dat ze bereid zijn op basis van groentebouillon en alleen plantaardige ingre- dienten bevatten. Hiermee wordt tegemoet gekomen aan de wens van veel kianten om eens een soep zonder vlees- of gevogeltebouillon op het menu te kunnen zetten. Door hun plantaardige samenstel- ling zijn de soepen geschikt voor vegetariers. Maar ook niet-vegetariers komen met deze verrukkelijke nieuwe varieteiten prima aan hun trekken! De Franse uiensoep is geraffi- neerd op smaak gebracht met kruiden en een scheutje witte wijn. In de Italiaanse tomaten- basilicumsoep proeft u naast echte stukjes tomaat, basili- cum en rode paprika. De Spaanse tomaten-groentesoep bevat behalve stukjes tomaat ook yoghurt, ui, komkommer en groene paprika. Stuk voor stuk vormen deze soepen het perfecte begin van een dineetje. De soepen zijn alledrie makke- lijk en snel te bereiden. U hoeft ze alleen maar even, onder af en toe roeren, zachtjes te ver- warmen (niet laten koken). Water toevoegen is niet nodig. Dankzij een handige ring aan het deksel kunt u het blik in een beweging opentrekken, zonder dat er een blikopener aan te pas komt (easy- opening). De blikjes hebben een inhoud van 0,4 liter, vol- doende voor een voorgerecht voor twee personen. 66 AllerHande

Allerhande | 1994 | | pagina 68