Cervelle de canut: spread van roomkaas, kruiden en witte wijn fflontagnp 1" to Premier Cru zegt niets over Wijn van de maand de kwaliteit Alle Montagny's met 11,5% alcohol of meer mogen als 'Premier Cru' worden ver- kocht. Die aanduiding zegt in dit geval dus alleen iets over het alcoholgehalte en niets over de kwaliteit van de wijn. De Montagny Premier Cru die AH voor u selecteerde bevat 13% alcohol. Allerlei wijnroutes In het Maison des Vins van Chalon-sur-Saone liggen aller lei kaartjes met wijnroutes door de Chalonnais en door de andere gebieden van de Bourgogne voor u klaar. Ook kunt u daar te weten komen welke wijnhuizen te bezoeken zijn en waar u welkom bent om wijn te proeven. Het oude stadscentrum van Chalon zelf is trouwens ook een bezoek waard. Heel lekker bij een glas koele Montagny smaakt een stukje geroosterd brood met een spread van verse roomkaas. Cervelle de canut, zoals de kaaspasta heet, betekent letter- lijk: hersen van de zijdewever. De zijdewevers uit Lyon ston- den bekend als fijnproevers en genoten zo van dit gerechtje met daarbij een goed glas wijn, dat het hapje naar hen werd vernoemd. U maakt het zo: laat 225 g magere kwark in een zeef ongeveer 4 uur uitlek- ken. Klop de uitgelekte kwark, 100 g zachte verse roomkaas, 1/2 dl olijfolie en V2 dl Montagny door elkaar totdat een luchtige pasta ontstaat. Roer er 2 heel fijn gesnipperde sjalotjes, 1 eetlepel fijngehakte kervel, 1 eedepel fijngehakte peterselie en 1 eetlepel fijnge hakte bieslook door. Breng het op smaak met zout en versgemalen peper. Hl'lUbl/MTMOU COl|TP,0Ut- Bourgondische keuken is wereldberoemd Zowel bij eenvoudige als luxe restaurants in de Bourgogne staan vaak traditionele gerech- ten op de menukaart. Dit is een greep uit al het lekkers dat er sinds jaar en dag gegeten wordt. Boeuf Bourguignon: stoof- schotel van rundvlees, sjalotjes en rode Bourgogne. Jambon persilld: ham in een gelei van witte Bourgogne en peterselie. Escargots, gros gris: wijn- gaardslakken meestal geser- veerd met kruidenboter. Gratin dauphinois: ovenscho- tel van plakjes aardappel, knoflook, slagroom en peper. Geen bewaarwijn De Montagny Premier Cru 1991 is nu drie jaar oud en prima op dronk. Schenk de wijn koel, maar niet al te koud, bij 10 a 12 °C komt de smaak het beste tot z'n recht. Montagny Premier Cru: ideale aperitiefwijn In Montagny zelf en in nog enkele gemeenten rondom dit heuveldorp groeien de druiven voor de Montagny Premier Cru. Voor deze wijn wordt alleen de chardonnay ge- bruikt, di druif voor witte wijnen uit de Bourgogne. De Montagny Premier Cru is ste- vig en fris fruitig. Als u goed proeft, ontdekt u ook iets van noten en een lichte kruidig- heid in de smaak. Door z'n aangenaam fruitige aroma is de wijn heel geschikt om als aperitief te drinken. Hij kan ook geschonken worden bij een voorgerecht met garnalen, een salade met geitenkaas of bij plakjes kalfsfricandeau met een romige saus. Omdat deze Montagny zo vol van smaak is, kan hij ook goed bij gegril- de zalm of bij gerechten met kip gedronken worden. Montagny Premier Cru 1991, f 9,95- Zolang de voorraad strekt.

Allerhande | 1994 | | pagina 63