Mais vlees met tomatenpuree ft Tomatenpuree bewaren Pittige tomatensaus fOMAIEN Gezeefde tomaten Gepelde tomaten Tomatenblokjes Tomatenketchup \H Tomatenketchup Calorieen: 120 Zoutgehalte: 1,45 g Tomatenpuree en vlees vormen een perfecte com- binatie. Door de zachte zuren in de puree blijft vlees lekker mals. Daarom is het een goed idee om aan het braad- of stoofvocht 1 of 2 eetlepels tomatenpuree toe te voegen. Zongedroogde tomatensalade met olijven en kappertjes Calorieen: 110 Zoutgebalte: 0,3 g AH Tomatenpuree Calorieen: 95 Zoutgehalte: 0,3 g Nadat tomaten door een zeef gewreven zijn, blijft er een lobbig, geconcentreerd sap over. Deze 'pomodori passa- to', zoals ze in Italie zeggen, wordt verpakt in pakken. De vruchten worden puur, onver- hit door de zeef gewreven. In het sap van gezeefde tomaten zitten geen zaadjes' of velletjes meer. Daarom kunt u gezeef de tomaten direct uit het pak gebruiken. Een eenmaal ge- opend pak is in de koelkast nog twee a drie dagen houd- baar. Het enigszins dikke sap (gecombineerd met kruiden naar eigen keus) is een ideale basis voor uw zelfgemaakte pizzabodem. Voegt u aan verwarmde 'pas- sato' fijngesnipperde bleeksel- derij, ringetjes prei en cham pignons in dunne plakjes toe, dan heeft u in een ommezien een goed gevulde tomatensoep op tafel. Tomaten die qua vorm (een tikkeltje ovaal, eivormig) en smaak gelijk zijn aan de diep- rode vruchten die in vakantie- landen op de markt verkrijg- baar zijn, worden bij AH in blik verkocht. Zo heeft u altijd een voorraadje tomaten in de kast! Gemakkelijk, omdat de tomaten al van hun velletje ontdaan zijn. Klaar voor ge- bruik worden ze ingeblikt. Omdat het aanbod nog wel eens wisselt, heeft Albert Heijn af en toe een ander merk gepelde tomaten in het assortiment. Maar de gepelde tomaten van het eigen merk zijn er altijd. Tomatenblokjes in blik zijn gewassen en gepelde tomaten, die van zaadjes en vocht zijn ontdaan en in blokjes zijn gesneden. Klaar om gebruikt te worden in de keuken. Hoe en wanneer u tomatenblokjes. ook gebruikt, het is altijd het beste om ze zo laat mogelijk aan een gerecht toe te voegen. Zo behouden ze hun beet. De blokjes zijn lekker en makke- lijk in bijvoorbeeld een ome let, in roerbakgerechten, in soepen, bij rijst of bij gekook- te mosselen. Tomatenketchup is een uitge- balanceerd produkt op basis van ingekookt tomatensap. Wat minder geconcentreerd (en daardoor nog net vloei- baar) dan tomatenpuree en extra op smaak gebracht met kruiden, specerijen en zout. De ene ketchup is wat pittiger of juist zoeter dan de andere. Albert Heijn heeft een ruim aanbod in merken en smaken. Tomatenketchup is veelzijdig in het gebruik. In een tube of knijpfles is tomatenketchup makkelijk hanteerbaar wan neer u hier en daar wat smaak- of ldeuraccentjes wilt geven aan bijvoorbeeld (gevulde) eieren, blokjes kaas of worst. Wilt u een mooie, donkere jus? Laat dan samen met het vlees 1 eedepel tomaten ketchup meebraden. Haal het vlees uit de pan, voeg een scheutje water toe, laat het water aan de kook komen en roer de donkere braadrestjes van de bodem. Ze lossen op in de jus en geven er een lekker pittig smaakje aan. Wanneer u wat tomatenpuree overhoudt, kunt u het op de volgende manier nog zeker een paar dagen goed houden. Doe de puree over in een goed afsluitbaar plastic doosje en giet er wat olie op zodat de puree net onder staat. Op deze manier droogt de puree niet uit. Vermeng 3 eetlepels tomatenketchup met 1 thee- lepel ketjap manis, 1/2 theelepel sambal oelek, 1 eetlepel sherry, 1 uitgeperst teentje knoflook en een snufje suiker. Een lekker pittig dipsausje bij bijvoorbeeld loempiaatjes of gefrituurde snacks. AllerHande 49

Allerhande | 1994 | | pagina 51