Klanten vragen Aardappelplantje B 0 0 D S C H A P P E N N I E U W S VAN ALBERT HEI Op deze plaats aandacht voor regelmatiggestelde vrageti aan de AH Servicelijti. Vragen op het gebied van produkten en receptnnr zijn opgenomen in de rubriek Vraag en Antxvoord van AllerHande. KOERSONTWIKKEUNG VAN EEN UNIT AH VASTE KLANTEN FONDS Kan ecu pasgeboren baby oak deel- nemen in bet AH Vaste Klanten Faints? K- 1 Ik wil een bedrag storten in het AH Vas te Klanten Funds op mam van mijn pas geboren zoon. Ik wil dit doen duur mid- del van de speciale acceptgiro die u via uw winkels verspreidt. Kan dat? Dbr. G. te S. Dat kan. Op de acceptgiro vult u uw eigen rekeningnummer in en uw eigen naam, adresgegevens en handtekening. Rechtsboven zet u achter vermelding geb.datum: de geboortedatum van uw zoon en daaronder de vermelding: t.n.v. naam en adres van uw zoon. Mag er bij het pitmen f 50,- extra gepind warden? In de AH-winkel waar ik de boodschap- pen doe, kan ik nu aok met mijn pinpas betalen. Is het mogelijk am f SO,- extra op tc nemen en zijn Itier kosten aan rer- bonden? Dbr. Z. te R. Net als bij het uitschrijven van een cheque kunt u ook bij het pinnen f SO,- extra opnemen. Aan deze serviceverlening zijn geen extra kosten verbonden. Waarom zitten er vaak piepschuini- bolletjes in de aarde? Regelmatig koap ik bij Albert Heijn plan- ten waarvan de aarde vennengd is met piepsclniimbolletjes. Kunt u mij zeggen waarom dit is? Mevr. j. te G. Piepschuimbolletjes worden toe- gevoegd om de aarde rul en luch- tig te houden. Aan de ene kant voor- komt het een te groot vochtgehalte in de aarde en als er te weinig water bij- komt, voorkomt het dat de aarde hard wordt. Dit is namelijk allebei nade- lig voor de wortelgroei. De bolletjes hebben een zuurstofhoudend ver- mogen. Echter in het kader van het milieu worden er steeds minder piep schuimbolletjes gebruikt. Er wordt overgegaan op rijstekaf of kokosvezel. Dit zijn natuurlijke afvalstoffen die dezelfde positieve werking hebben als de bolletjes van piepschuim. Zijn er nog onderdelen voor de snel- kookpan te verkrijgen? Ik gebmik nog steeds de snelkookpan die ik ooit met PMC-cheques hebgekocht. De rubberen ring is echter aan vervanging toe. Kan ik die nog bij u bestellen? Mevr. v. D.teA. Ukunt de rubberen ring bestellen bij de firma Rijtol, Oostereng- weg 84,1212 CP Hilversum, tel.: 035- 850907. Deze firma heeft behaive onderdelen voor de snelkookpan, ook nog onderdelen voor droogtrommels, wasmachines en centrifuges. Op de bloemen- en plantenaf- deling van uw AH-winke! vindt u deze maand het aardappelplantje, ook wel 'bitterkruid' of 'exacum' ge- noemd. Lilablauwe bloempjes sieren dit plantje gedurende de hele zomer tot in de herfst. De bloempjes be- vatten gele meeldraden, waardoor ze doen denken aan de bloem van een 'gewone' aardappelplant. Het verdient aanbeveling de plant eens per drie weken bij te mesten en de potgrond altijd vochtig te houden. Verder gedijt het plantje het best in een frisse, lichte kamer en staat het Never niet in de zon. Het aard appelplantje kan niet worden over- gehouden. Aug. 1992 Febr. 1993 Aug. 1993 Febr. 1994 Mei 1994 Sinds de start op 14 februari 1992 is de unit-koers van het AH Vaste Klan ten Fonds afhankelijk van twee factoren. Enerzijds wordt de koers bepaald door het rentepercentage waartegen Ahold geld van het fonds leent. Meestal ligt deze rente net even hoger dan de rente op een gewone spaarrekening. Anderzijds hangt de unit-koers samen met de waarde van het Ahold-aandeel, zoals die tot stand komt op de Amsterdamse effectenbeurs. De combinatie van deze twee factoren zorgtervoor dat de unit-koers minder snel stijgt of daalt dan de koersen van andere aandelen. Toch profiteert de AH Vaste Klanten Fonds-deelnemer van de goede resultaten van Ahold. De afgelopen vijf jaar is de waarde van een Ahold-aan deel verdrievoudigd. Hierdoor is de unit- koers tot nu toe elk jaar gestegen: over 1992 met circa 7,3% en over 1993 met 7,7%. Dat is hoger dan de rente op een gemiddelde spaarrekening. In de be- ginmaanden van dit jaar maakte de Amsterdamse beurs een behoorlijke koersdaling door. Dat resulteert welis- waar tijdelijk in een lagere unit-koers, maar daarom is het juist nu het goede moment om aan het AH Vaste Klanten Fonds deel te gaan nemen! Hoe? Dat staat uitgebreid beschreven in de folder die voor u klaar ligt bij uw AH-winkel. KLANTENKRANT

Allerhande | 1994 | | pagina 62