v Zonnen met gezond verstand Uniek culinair museum in Amersfoort Sterke diepvrieszakjes met schrijfruimte Nieuws uit de diepvries BOODSCHAPPENNIEUWS VAN ALBERT HEIJN Ross oriental express is een serie kant-en-klare diepvries- maaltijden in een zakje. De maalti jden bevatten garnalen of kip, rijst, diverse groenten en kruiden. In de koekepan of magnetron is de maaltijd binnen 10 minuten klaar. U hebt de keus uit Chinese garnalen, Chinese kip en Indiase kip. De nieuwe Aviko oven- frites worden gemaakt van het speciaal geselec- teerde aardappelras 'Agria'. Agria-aardappels zijn 'vrien- delijk' voor het milieu: de plant is namelijk beter be- stand tegen aardappelziek- ten, zodat het gebruik van ge- wasbeschermingsmiddelen aanzienlijk kan worden te- ruggedrongen. Aviko bakt de aardappeis voor in piantaar- dige olie. Na bereiding thuis indeovenbevatde frites 40% minder vet dan frites uit de frituurpan. Ook nieuw in de diepvries zijn de pakjes AH Mini sate. De handige kleine stokjes met vlees in satesaus ver- warmt u in de ver- pakking in een pan met warm water of in de magnetron. Ross ORIENTAL EXPRESS Chinese garnalen, Chinese kip of Indiase kip, 340 g, 3,99 0 Aviko ovenfrites, 1000 g, 2,69 AH Mini sate, 10 stokjes, /2,49 De nieuwe diepvrieszakjes van Melitta toppits zijn ex tra sterk en scheurvast. Op de diepvrieszakjes is ruimte om inhoud en datum op te schrijven, zodat u naderhand precies kunt zien wat er in de zakjes zit. De ingevroren produkten behouden hun srnaak en drogen niet uit. De zakjes zijn srnaak- en reukvrij. De verpak- king van de zakjes is gemaakt van 80% gerecycled karton en kan bij het oud papier worden verzameld. Mu rri toppits 1 eitf.r DIEPVRIESZ.AKJES, 25 ZAKJES, 1,99 Overal waar 'te' voor staat is siecht en dat geldt ook voor zonnen. Te veel zon op de huid kan in het ergste geval huidkanker veroorzaken. En een huid die te veel is blootgesteld aan de zon ziet er eerder tanig en rimpelig uit en veroudert sneller! Maar de zon doet ook goed werk. Door de zon maakt de huid de broodnodige vitamine D aan en de zon bei'nvloedt ons humeur. Zonnen met gezond verstand betekent: uw huid langzaam laten wennen aan de zon; de eerste dagen een zonnebrandprodukt gebruiken met een hoge beschermingsfactor; bij zwemmen een waterbestendig zonnebrandprodukt gebruiken, dat u na het afdrogen weer opnieuw aanbrengt; het zonnebrandprodukt een half uurtje laten intrekken voordat u gaat zonnen; zo veel mogelijk de telle zon vermijden tussen twaalf en twee uur's middags; uw huid beschermen met een zonnebrandprodukt met een hoge beschermingsfactor daar waar de zon veel krachtiger is, zoals op het strand, in de bergen en bij het water; na twee uur opnieuw insmeren omdat het beschermende zonnebrandprodukt dan is uitgewerkt; in de schaduw wordt u ook bruin, dus gebruik ook daar zonnebrandprodukten. de bezoeker zich het ene moment in het ruim van een Oostindievaarder en het volgende ogen- blik in een 18e eeuwse theekoepel. Het museum beschikt verder over een bibliotheek met hon- derden oude kookboeken en publicaties over de geschiedenis van eten en drinken. Adres: Het Culinair Centrum Marienhof, Kleine Haag 2 (hoek Stadsring), Amersfoort. Openings- tijden: dinsdag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 - uur en zaterdag enzondag van 14.00 tot 17.00 uur. Toegangsprijs: voor volwassenen 5,- en voor kinderen tot 12 jaar 2,50. 5 Voor meer informatie: 033-631025. 2 AH KLANTENKRANT In het prachtig gerenoveerde middeleeuwse klooster Marienhof aan de Stadsring in Amers foort is sinds kort het Culinair Centrum Marien hof gevestigd. Marienhof bestaat uit een uniek culinair museum, een restaurant en rotisserie (res taurant met gegrild vlees). Het culinair museum geeft door middel van allerlei voorwerpen, zoals kookboeken, menukaarten, schilde- rijen en foto's een indruk van de eet- en drinkcultuur en de voedselbereiding van de vroegste prehistorie tot heden. Het accent ligt hierbij voorai op Nederland. Door de levendige manier van presenteren waant

Allerhande | 1994 | | pagina 57