Voorkom ran op afhalen glazen r Op de koffie bij AH? ACTUEEL ^qODSCH^ NIEUWS VAN ALBERT HEl]N AUGUSTUS 1994 Uit onderzoek is gebleken dat veel klanten wachten met het in- leveren van voile spaar- kaarten voor de kristal- spaaractie, om op het laatste moment pas hun keuze te bepalen. AH verwacht daarom tegen het einde van de actie een ware run op het afhalen van de glazen. - Tot en met 27 augustus 1994 kunt u meedoen met de AH Kristal- spaaractie. Daarna krijgt u nog twee weken de tijd om de kristallen glazen of karaffen van uw keuze af te halen bij de winkel (met bijbetaling). Om het afhalen van de glazen soepei te laten verlopen, is het raadzaam om niet te wachten tot het laatste moment. De kans dat de kristallen glazen of karaffen van uw keuze niet meer voorradig zijn wordt daardoor namelijk steeds groter. U loopt dan het risico dat u moet wachten op de volgende aanvoer van het kristal. Als u uw voile spaarkaarten bijtijds in- levert, kunt u uw kristal direct mee naar huisnemen. Hebtunogeen aan- tal zegels nodig om uw kaart vol te krijgen? Let dan ook op de aanbiedin- gen die extra kristalzegels opleveren. In veel AH-winkels staat altijd de koffie klaar voor winke- lende klanten. Voor vijf Wageningse studenten van de oplei- ding Facilitair Dienstverlening van Hogeschool Diedenoort aanleidingom eens te onderzoeken welke klanten nu precies komen genieten van dit gratis kopje koffie. Uit het onderzoek blijkt dat relatief meer mannen dan vrou- wen gebruik maken van de mogelijkheid om zeif een kopje koffie in te schenken. Bovendien drinken meer jongere dan oudere klanten snel even een kopje koffie. Ook kwam uit het onderzoek naar voren dat vooral klanten die langer dan een half uur winkelen het koffiedrinken als een aangename onder- breking van het boodschappen beschouwen. Blik en milieu N Meer glas in de glasbak AH KLANTENKRANT Doet u mee aan de AH Kristalspaaractie? Wacht dan niet tot het laatste moment met het afhalen van het kristal van uw keuze. VI Blik is bij de afvalverwerking eenvoudig magnetisch te scheiden van ander huis- vuil. In die gebieden in Nederland waar nog geen gescheiden afvalverwerking plaatsvindt is een begin gemaakt met het tijdelijk plaatsen van speciale blikbakken. Gerecyded blik wordt weer gebruikt in bruggen, nieuwe auto's, gereedschap- pen, blikverpakkingen etc. Bij het Infor- matiecentrum Blikverpakking kunt u de brochure 'Blik en recycling' aanvragen via het (gratis) nummer 06-0310 (ook verkrijgbaar op het postkantoor). Het aantal glasverpakkingen dat via de glasbak wordt ingezameld is in 1993 gestegen van 73 naar 76% (het streven is 80%). In totaal werd 335.000 ton glas ingezameld, waarvan 71.000 ton op kleur (dus wit bij wit, bruin bij bruin en groen bij groen). De komende jaren zal de Stichting Promotie Glasbak zich inzetten voor meer inzamelen op kleur. Bij gemengd inzamelen kan van de scherven namelijk uitsluitend gekleurd glas gemaakt worden; voor het produ- ceren van wit glas zijn alleen kleurloze scherven te gebruiken. AH KLANTENKRANT

Allerhande | 1994 | | pagina 55