aha vraag en antwoord Kan snelkookrijst in de magnetron worden bereid? !L Op de verpakking van de AH Zilver- vlies snelkookrijst wordt niet aangegeven dat het in de mag netron bereid kan worden. Waarom niet? DHR V.V.TEU. Snelkookrijst moet in ruim water (ca. I1/2 liter) worden gekookt. Het aan de kook brengen van zo'n hoeveelheid water gebeurt sneller op het fornuis dan in de magnetron. Daarom levert het koken van snelkookrijst in de magnetron geen tijdwinst op. Wat zijn kikkererwten? i In het Noordafri- kaanse gerecht cous cous (AllerHande 3) worden kikkererwten verwerkt. Ik zou graag iets meer willen weten over dit produkt: waar komen ze vandaan en in welk soort gerechten worden ze ge- bruikt? DHR. H. TEL Kikkererwten, 00k wel Spaanse erwten of kekererwten genoemd, zijn peulvruchten en worden voor- namelijk geteeld in de Zuideuro- pese landen. Gepelde kikker erwten zijn onregelmatig van vorm. Ze lijken enigszins op ge pelde hazelnoten en zijn geel van kleur, De smaak is pittig en de erwten kunnen zowel warm als koud worden gegeten. Kikker erwten zijn zowel gedroogd als in blik verkrijgbaar. Bij de AH-win- kels met een of op de deur zijn kikkererwten van het merk Royal Mail in blik verkrijgbaar. Klopt het aangegeven aantal Calorieen op een blik jonge kapucijners? Op het blik AH Kapucijners extra kwaiiteit staat dat er 40 Calorieen per 100 gram in zitten, terwijl in het boekje 'Kiezen met Kennis' staat dat kapucijners 80 Calorieen per 100 gram bevatten. Ik zou graag wil len weten wat het nu eigenlijk moet zijn, 40 of 80 Calorieen. DHR V.H. TEH. We verkopen twee soorten kapucijners: AH Kapucijners en AH Kapucijners extra kwaiiteit. Deze laatste zijn jonge kapucijners. De AH Kapucijners bevatten ca. 95 Calorieen per 100 gram, terwijl de AH Kapucijners extra kwaiiteit 40 Calorieen per 100 gram bevatten. Afhankelijk van de weersomstandigheden en het tijdstip van oogsten kunnen deze waarden per oogst verschillen. De Calorieen worden geleverd door het zetmeel in de erwten. Jonge kapucijners bevatten meer water en minder zetmeel dan gewone kapucijners. Kleine flesjes huiswijn zonder etiket. Kan dat? _.0;Het lijkt me een leuk idee om tijdens mijn bruiloft de gasten allemaal een klein flesje wijn aan te bieden met een toepasselijk etiket. Is het mogelijk om bij u flesjes huiswijn te kopen zonder etiket, zodat ik mijn eigen feest- etiket erop kan plakken? MEVR. P. TEA. We kunnen u helaas geen flesjes huiswijn zonder etiket leveren. Maar als u de flesjes een tijdje in water zet, weken de etiket- ten heel makkelijk los waarna u er uw eigen etiketten op kunt plakken. GFT-bak mogen worden gedepo- neerd. Dit kan namelijk per ge- meente verschillen. Voor deze informatie kunt u beter van tevo- ren bellen met de desbetreffen- de dienst in uw woonplaats. Hoe wordt sinaasappelsap ■i geconcentreerd? Op een pak sinaasap pelsap staat vermeld dat deze geconcentreerd is. Hoe wordt dit eigenlijk gedaan? DHR S. TEB. Concentreren is een vloeistof verhitten tot zijn kookpunt waar- door het vocht (gedeeltelijk) ver- dampt. Wanneer u thuis water kookt moet het worden verhit tot een kookpunt van 100 °C. Bij deze temperatuur kunnen water- deeltjes tot stoom worden omge- zet en kan het verdampen. Het is mogelijk om het kookpunt te ver- lagen. Dit wordt bereikt door middel van de vacuummethode: het wegzuigen van lucht. Het kookpunt wordt dan verlaagd en het vocht verdampt. Bij het con centreren van sinaasappelsap wordt door de vacuummethode het kookpunt al bij een lagere temperatuur bereikt. Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH verkrijgbaar zijn, dan zal de bedrijfsleiding in uw AH-winkel met genoegen uw vragen beantwoorden. Met vragen over recepten in AllerHande kunt u terecht bij de AH Servicelijn (06-0305). Interessante vragen over produkten worden in deze rubriek gepu- bliceerd. Om redenen van privacy worden hierbij alleen de initialen van de vraagsteller afgedrukt. Vragen aan de AH Servicelijn die gaan over zaken in en om de winkel en die niet direct te maken hebben met produkten en receptuur, kunt u vinden in de rubriek 'Klanten vragen...' van de AH Klantenkrant. De kattebakvulling van papier heeft uit oogpunt van zorgvuldig omgaan met het milieu een aan tal belangrijke voordelen. Ze bestaan uit 100% oud papier. De korrels kunnen helpen bij het vor- men van compost in de tuin. Wanneer de gebruikte korrels in de GFT-bak worden gedaan voor- komen ze hierin veel vieze lucht- jes en remmen ze schimmelvor- ming. Hoewel de korrels zich zonder problemen laten verwer- ken tot compost, geschikt zijn voor de vuilverbranding of in de GFT-bak kunnen, is het voor ons onmogelijk om te zeggen of de korrels in uw gemeente in de Kan de AH Kattebak- van in de GFT-bak? Voor de kattebak gebruik ik sinds kort de korrels van pa pier. Zijn deze korrels van gerecycled papier en kunnen ze na gebruik in de GFT-bak worden gegooid? MEVR T. TE U. AllerHande 49

Allerhande | 1994 | | pagina 51