rundvleesartikelen bij AH is de Er is volop keuze uit rundvlees voor op het brood, of lekker uit het vuistje. wordt lichtgezouten, daarna gekookt en tenslotte ge- droogd. Lichtgezouten run- derrookvlees smaakt prima op de boterham, op knackebrot of beschuit. Naast lichtgezou ten runderrookvlees is bij AH ook gewoon gezouten runder rookvlees verkrijgbaar. Rundersalami bestaat uit puur rundvlees en is pittig gekruid met knoflook. Rundersalami bevat minder vet dan gewone salami. Rundersalamiworst is zowel vers als verpakt verkrijg baar. Vacuum verpakte salami aan een stuk kunt u in piakjes snijden en bij de borrel serve- ren. In blokjes gesneden is het een smakelijk onderdeel van bijvoorbeeld een maaltijd- salade. Versgesneden runder salami is heerlijk op brood of toast, maar smaakt ook ver- rukkelijk op pizza. In runderknakworstjes zit behalve rundvlees ook kippe- vlees. De knakworstjes zitten per 10 stuks in een blikje ver pakt. Runderknakworstjes zijn een traktatie op kinderfeestjes, maar smaken ook prima op een broodje met bijvoorbeeld sla en tomaat. Runderham wordt van de beste biefstukdelen van de koe gemaakt. De ham wordt licht gezouten en in bouillon ge kookt. Daarna wordt de ham lichtgerookt om een optimale smaak te verkrijgen. Runder ham is lekker als broodbeleg en kan schouderham of ach- terham (varkensvlees) in recepten vervangen. Runderkookworst bestaat voor 100% uit rundvlees. Het is een pittig gekruide worst. Lekker als borrelsnack, maar ook prima op de boterham. Runderkookworst is verkrijg baar op de vleeswarenafdeling. Lichtgezouten runderrook vlees wordt gemaakt van mager rundvlees. Het vlees In runderrookworst is uitslui- tend rundvlees verwerkt. Deze worst bevat minder vet dan gewone rookworst. Ter verge- lijking: in gewone rookworst zit ongeveer 30% vet, in run derrookworst 18%. Runderrookworst is vacuiim- verpakt en ligt in de koelvitri- ne. Voor bereiding moet de worst uit de verpakking geno- men worden. Laat de worst in heet water ca. 15 minuten tegen de kook aan warm wor den. Net als andere rookwor- sten is runderrookworst heer lijk bij allerlei stamppotten, bonen- en pastagerechten en in salades. AllerHande 47

Allerhande | 1994 | | pagina 49