f- Jong drinken Oudere roses verliezen de fris- se, fruitige aroma's die hen juist zo aantrekkelijk maakt. Het zijn geen wijnen om te bewaren, maar om meteen van te genieten. Ups en downs van rose Rose heeft al van alies meege- maakt. In de jaren zestig en begin jaren zeventig was de wat licht zoete rose heel popu- lair. Natuurlijk waren er in die tijd al andere (droge) roses, maar die kenden we in Neder- land nog niet zo goed. In de periode erna gaven steeds meer mensen de voorkeur aan wijnen die minder zoet waren. De rose raakte uit de grade. Tot voor zo'n tien jaar geleden een strakdroge, kruidige rose, zoals de Tavel, op de markt kwam. Sindsdien is het zo dat rose weer aardig in trek is geraakt. Vooral als frisse wijn bij zomerse maaltijden Lekker bij gegrilde gerechten en maaltijdsalades Door z'n krachtige, kruidige smaak is de Tavel een goede begeleider van vleesgerechten. Vooral bij bijvoorbeeld lams- koteletjes van de barbecue. Leg het vlees een uur voor gebruik in een marinade van olijfolie, wat citroensap, fijn- gehakte knoflook en rozema- rijn. Rooster de koteletjes in ongeveer 5 minuten aan beide kanten rose. Bestrooi ze met versgemalen peper en grof zee- zout. Ook bij andere gegrilde vleessoorten smaakt de Tavel uitstekend. Bij maal tijdsalades en quiches waarin pittige kazen zoals Kernhem en Fougerond zijn verwerkt, past de rose per fect. Schenkt u de Tavel als aperitief? Geef er dan eens ger- oosterde of gebakken garnalen bij. Succes verzekerd. Oek de truffelexpositie TDc Rhonestreek is niet alleen het gebied van wijn, maar ook van lamsvlees, allerlei soorten groente, fruit en van truffels (een kostbare, aromatische soort paddestoel). In St-Paul- Trois-Chateaux, een oud plaatsje ten noorden van Orange, is een 'Maison de la Truffe' waar permanent een truffelexpositie wordt gehou- den. Als u in de buurt bent, is het een bezoek-^ je waard. AllerHande 35

Allerhande | 1994 | | pagina 37