fe mist niks maar het scheelt well Lekker en minder calorieen, met Natrena Jam maken met Natrena Aardbeienjam met Natrena (3 potten) Variatietips Het hele seizoen door de lekkerste jam Gratis geleipoeder nalrena Jam bestaat voor het grootste gedeelte uit suiker. Suiker die u eenvoudig kunt vervangen door Natrena Kristalpoeder. Op deze pagina een recept voor heerlijke aardbeienjam, gezoet met Natrena Kristalpoeder. Met Natrena Kristalpoeder kunt u nu zelf de heerlijkste jam maken. Net zo lekker, net zo makkelijk te maken, maar het scheelt wel calorieen. En dat is mooi meegenomen. Wat trouwens ook mooi meegenomen is: op elke pot Natrena Kristalpoeder zit nu een gratis sachet geleipoeder. Daarmee maakt u 3 potten heerlijk fruitige jam. 1 kg rijpe aardbeien 7 5 gram geleipoeder 1/2 mespuntje zout snufje witte peper 25 gram Natrena Kristalpoeder Was de aardbeien en verwijder de kroontjes. Snijd 1 /4 van de aardbeien in grove stukken. Pureer de andere aardbeien met een staaf- mixer of in de keukenmachine. Doe alles in een pan met een dikke bodem, samen met de geleipoeder. Strooi er wat zout en peper over. Breng dit mengsel heel langzaam al roerend met een houten lepel aan de kook. Als de massa flinkt borrelt, de jam nog 1 minuutje door laten koken. Blijf ondertussen roeren. De jam wordt niet dik tijdens het koken. Haal de jam van het vuur en voeg de Kristalpoeder toe. Nog even goed roeren. Vul de potten direct daarna tot bovenaan de rand. Sluit de potten en zet ze 5 minuten op hun kop. Deze heerlijke jam bevat veel minder calorieen, omdat er geen suiker in zit. Daardoor kan deze jam niet langer dan twee weken in de koelkast worden bewaard. U kunt de jam wel invriezen. Cebruik dan diepvries- bakjes en zet die pas in de vriezer als de jam is afgekoeld. Bevat per portie (15 g): 5 calorieen. Huishoudjam bevat per portie (15 g) gemiddeld: 35 calorieen. Tip 1 Door minder geleipoeder te gebruiken, krijgt u een vruchtensaus die heerlijk smaakt over ijs of in de yoghurt. Tip 2: U kunt ook Natrena vloeibaar gebrui ken. Met het bijgeleverde maatbekertje dat bij elke fles zit, kunt heel makkelijk de benodigde hoeveelheid afmeten. U kunt de hele zomer door heerlijke jam maken van vruchten die op dat moment hun voile smaak hebben bereikt. Nu zijn er volop zomerkoninkjes, straks komen de kersen en pruimen en in September zijn de bramen op hun lekkerst. Alleen bij Albert Heijn krijgt u tijdelijk gratis een sachet geleipoeder bij een pot Natrena Kristalpoeder. Voldoende voor 3 heer lijke potten jam. En u krijgt er meteen leuke jametiketjes bij. U kunt dus direct aan de slag!

Allerhande | 1994 | | pagina 6