Barbecuevlees voor een lekkere zomer AH Glazenactie met extra kristalzegels Zuidamerikaanse saus: bijna overal lekker bij Twee nieuwe soorten droogkokende rijst BOODSCHAPPENNIEUWS VAN ALBERT HEIJN De nieuwe Silvo parboiled rijst is een droogkokende rijst en rijk aan voedingsstoffen. Door de voorbewerking (parboiling) blijven de voe dingsstoffen behouden. Bo- vendien kan gare rijst met een weinig water opnieuw worden opgewarmd. Silvo basmati rijst groeit aan de voet van het Himalaya- gebergte. Door de unieke bodem en kiimatologische omstandigheden rijpt een mooie, slanke, witte, droog kokende rijstkorrel met een natuurlijke geur die vrij komttijdens het koken. Silvo parboiled rijst, 1 kilo, 3,49 Silvo basmati rijst, 500 g, 2,99 2,89 (D©@ Naar het voorbeeld van de Mexicaanse salsasaus, maakt Calve Salsa de la casa in twee varianten: normaal en mild. Salsa de la casa is een saus op basis van tomaten, stukjes ui, jalappeno pepers en kruiden. De saus hevat geen vet en heeft een laag Ca- loriegehalte (50 Calorieen per 100 g). De toepassingen zijn legio: op een hamburger, kip- pepoot, bij gebakken aardap- pels of chili con carne, op een tosti, bij diverse Zuidameri kaanse gerechten zoals tor tilla's, taco's, empanadas en burritos, bij een steak of karbonade, bij de barbecue, gourmet of fondue, bij tortil- lachips of gewone chips of als sausje voor bij de salade. Calve Salsa de la casa ot en met zaterdag 27 augustus 1994 kunt u bij AH sparen voor I de complete kristaicollectie 'Toscane' en 'Bourgogne'. Bij de kas- sa krijgt u bij elke 25 gulden aan boodschappen een gratis kristalze- gel. 25 Kristalzegels maken uw spaarkaart vol. Door het inleveren van de voile spaarkaart en een geringe bijbetaling kunt u de glazen van uw keuze meenemen. U hebt al twee schitterende glazen voor een voile spaarkaart en 4,95 (model 'Bourgogne'). U kunt uw spaarkaart nog sneller vol krijgen als u profiteert van de wekelijkse kristalaanbiedingen waarbij u extra zegels krijgt. Deze twee aanbie- dingen vindt u onderaan 'Onze Top 5 van deze week' (elke dinsdag in de dagbladen) en onder aan de weekend-advertentie (in de dagbladen van woensdagavond en donderdagochtend). Koopt u beide produkten, dan heeft u gelijk twee extra kristalzegels! De aanbiedingen zijn te herkennen aan de rode sticker (die u hier ziet afgebeeld) op de reclameborden in de winkel en op de verpakking van het betreffende produkt. NORMAAL OF MILD, 300 ML, Voor op de barbecue een keur aan spiezen: stokjes sate, vegetarische sate (uitsluitend bij de bedieningsafdeling), Hawai'spies, shaslick, AH Royaal cajunspies en pampaspies. Spe- ciaal voor de kleinere barbecuers onder u heeft Albert Heijn een juniorspies samengesteld, bestaande uit gehaktballetjes, paprika, ui en spek. Maar een worstje is ook niet te versmaden op de bar becue. Naast de gewone barbecueworst zijn er nu ook kleine bar- becueworstjes. Op een voorverpakt vleesschaaltje liggen twee kasba-, twee merquez- en twee cevapciciworstjes. Nieuw is dit jaar de magere hamburger met 50% minder vet. En wat dacht u van gemarineerde sparerlbs? Deze zijn al gegaard en daardoor snel klaar. Voor in de koekepan brengt het zomerassortiment de run- derschnitzel van puur rundvlees en AH Royaal Mexicaanse, Viet namese, Koreaanse of Kantonese reepjes. Dit zijn kant-en-klaar ge- kruide reepjes vlees met groenten. AH neemt zeer strenge hygiene- regels in acht, zekeralshetgaat om kip en kalkoen. Want deze eiwitrijke produkten kunnen bij verkeerde behandeling een voe- dingsbodem vormen voor bac- terien. Ook thuis vraagt kip en kalkoen om extra aandacbt. 0 Bij het boodschappen doen in de zomer is hetverstandig om kip en kalkoen als laatste te ko- pen en te vervoeren in een diep- vriestas of -box. Laat het vlees niet in een warme auto liggen. 0 Het beste kunt u direct bij thuiskomst het vlees in de koel- kast leggen. Houd kip en kal koen in de koelkast gescheiden van de overige vleessoorten. Bewaar het vlees niet langerdan de 'te gebruiken tot'-datum op de verpakking. 0 Houd rauwe kip of kalkoen gescheiden van bereid vlees. Leg ook nooit gebraden kalkoen of kip op een schaal of bord waarop rauw vlees heeft gele- gen. Voordat u het vlees gaat bereiden, eerst even goed de handen wassen. Gebruik altijd schone snijplanken en messen. 0 Serveer kip en kalkoen altijd door en door gaar. Gaar vlees is ondoorschijnend wit en laat makkelijk los van het bot. 0 Laat kip of kalkoen uit de diepvries een avond van tevo- ren ontdooien op een bord in .de koelkast. Giet het dooiwater weg. Gebruik het niet voor jus of saus. Ontdooien in de mag netron kan prima op een stand van 200 a 210 Watt. Draai grote stukken vlees tijdens het ontdooien tweemaal om. AH KLANTENKRANT

Allerhande | 1994 | | pagina 67