AH Vaste Klanten Fonds scoort goed in Consumenten-Geldgids Nu ook sorbetlepels sparen bij Perla koffie ACTUEEL ^qodscha ppe/v NIEUWS VAN ALBERT HEIjN J U LI 1994 In de nieuwste Consumenten-Geldgids van de Consumenten- bond staat het AH Vaste Klanten Fonds op een derde plaats in een overzicht van meer dan 50 beleggingsfondsen. Van al deze fondsen is een zogenaamde rendement/risico- factor berekend: een methode om de verhouding tussen het resultaat en de eventuele risico's uit te drukken. De in het mei-nummer van de Consumenten-Geldgids gepubliceer- de lijst is een van de manieren om verschillende soorten beleggings fondsen op een objectieve wijze met elkaar te vergelijken. Uitgangspunt is de gedachte dat tegenover een groter risico een hogere opbrengst moet staan. 'Want de belegger,' zo meldt de Consumenten-Geldgids, 'wil nu eenmaal een premie voor het risico dat hij loopt.' KCA-logo verplicht De Consumenten-Geldgids berekende van 57 beleggingsfondsen de rendement/ risicofactor. Het AH Vaste Klanten Fonds staat in dit overzicht op de derde plaats. De verhouding tussen rendement en risico drukt de consumentenorga- nisatie uit in de genoemde rende- ment/risicofactor. Hoe hoger deze factor, hoe gunstiger de verhouding tussen resultaten en risico's. De bere kende factor voor het AH Vaste Klan ten Fonds is 0,20. De hoogste score is 0,26 en de laagste -0,24. Omdat het AH Vaste Klanten Fonds minder iang bestaat (sinds 1992) dan de meeste andere genoemde fond- sen, heeft de Consumenten-Geldgids de belegging in aandelen Ahold en deposito's volgens een speciale be- leggingsformule acht jaar teruggere- kend. Daardoor is volgens de opstel- lers een goede vergelijking mogelijk. Tandpasta in statube De Perla koffiespaaractie voor koffielepeltjes en gebakvorkjes is zo'n succes dat Albert Heijn deze actie heeft verlengd en uitge- breid. De spaarzegels zitten tot en met 3 december 1994 op de koffie- pakken en de voile spaarkaarten kunt u inwisselen tot de laatste dag van dit jaar. Naast koffielepeltjes en gebak vorkjes kunt u nu ook sparen voor zwaar verzilverde sorbet/longdrink- lepels. Evenals de lepeltjes en vork- jes zijn deze sorbet/longdrinklepels verkrijgbaar in een Bolero (gladde steel) en in een Pirouette-versie (ge- draaide steel). Voor zes Perla-spaar- zegels en 7,95 heeft u al twee sorbet/longdrinklepels. LANTENKRANT Vanaf 1 juli dit jaar zijn produkten die na gebruik tot klein chemisch afval (KCA) behoren, herkenbaaraan het KCA-logo. Fabrikanten en importeurs zijn vanaf die datum verplicht dit logo op deze pro dukten aftebeelden.Alle artikelen voor- zien van het KCA-logo (een afvalcontai- ner met een kruis erdoor), mogen niet bij het huishoudeiijk afval en moeten als chemisch afval worden ingeleverd. De complete lijst met produkten, die het KCA-logo moeten dragen, kunt u op- vragen bij Bureau Persoonlijke Voorlich- ting van het ministerie van VROM, tele- foon: 070-3395050. In aprii opende de minister van het mi nisterie van VROM in een AH-winkel in Den Haag het eerste schap met nieuwe tandpastaverpakkingen. Producenten van alle merken tandpasta hebben ge- zamenlijk een nieuwe kunststof statube ontwikkeld. Een belangrijke eigenschap is dat wanneer in de tube wordt gekne- pen, het materiaal vanzelf terugveert. Hier door is de beschermende functie van het kartonnen omdoosje overbodig geworden en dat bespaart 25% afval. AH KLANTENKRANT

Allerhande | 1994 | | pagina 63