aha vraag en Is magnetron- - folie geschikt voor de combi- magnetronoven? Sinds kort ben ik in het bezit van een combi-magnetron. Kan ik hierin gewoon magne- tronfolie gebruiken of is daar een speciale soort folie voor nodig? MEVR. K. TE O. Op de verpakking van magne- tronfolie staat vermeld dat deze niet geschikt is voor de combi- magnetron. Hiermee wordt bedoeld dat u deze folie niet kunt gebruiken als u de magne tron en oven tegelijkertijd inscha- kelt. Magnetronfolie kan de hogere temperatuur die dan ont- staat niet verdragen en gaat smelten. Als u echter alleen de magnetron inschakelt kunt u wel magnetronfolie gebruiken. Wat is het verschil tussen bosuitjes en sjalotjes, of is dit misschien het- zelfde? MEVR. D. V. TE T. Bosuitjes hebben in plaats van een knolletje een verdikte, witte Stengel en worden in bosjes samengebonden met het loof (groen) er nog aan. Zowel het witte gedeelte als het loof kan in gerechten verwerkt worden. Bosui heeft een lekkere verse uiensmaak: pittig en tegelijk zacht. Bosui is uitstekend geschikt om rauw in slagerech- ten te worden verwerkt of om te roerbakken. Sjalotjes zijn vol- groeide en gedroogde bosuitjes. Doordat de sjalotjes gedroogd zijn bevatten ze minder vocht en zijn ze uitstekend geschikt om te bakken, maar u kunt ze ook gebruiken in salades en rauw- kost. Bevat cafeTnevrije koffie nog cafeYne? De laatste tijd kan ik na het drinken van Perla cafe'inevrije koffie niet in slaap komen. Meestal drink ik de koffie heel vroeg in de avond rond 19.00 uur. Kunt u mij zeggen of er nog cafe'ine zit in de Perla cafe'inevrije koffie? Kunnen de AH Sugo sauzen worden ingevroren? Ik gebruik 11/2 pakje Sugo saus van uw eigen merk in edn keer. Omdat de saus in geopende verpakking beperkt houdbaar is, is mijn vraag of ik de saus kan invriezen? MEVR. L. TEZ. DHR W. TEZ. Cafe'inevrije koffie mag maximaal 0,1% cafe'ine bevatten, dat is per kopje ongeveer 7 mg. Uiteraard voldoet de Perla cafe'inevrije koffie aan deze norm. Een kopje gewone koffie bevat daarentegen 60 tot 100 mg cafe'ine per kopje. De hoeveelheid cafe'ine die koffie kan bevatten is afhanke- lijk van de soort koffie, want dit kan namelijk per soort verschillen. Waarom wordt basterdsuiker na verloop van tijd 1 zo hard? Ik heb altijd donkerbruine bas terdsuiker in huis. Wat ik ver- velend vind, is dat deze na ver loop van tijd zo hard wordt dat ik het haast niet meer kan gebruiken. Heeft u hier een oplossing voor? MEVR. B. TES. Basterdsuiker wordt gemaakt door aan suiker een suiker- stroop toe te voegen, welke min of meer door karamelvor- ming gekleurd is. Door de los- se structuur van basterdsuiker trekt deze snel vocht aan, waardoor hij kan gaan klonte- ren en na verloop van tijd zelfe keihard wordt. Doordat bas terdsuiker vocht aantrekt is de keuken niet de beste plaats om de suiker te bewaren. Als u de suiker in een goed afsluitbare bus in een kast in een droge ruimte bewaart, zult u minder last hebben van klonteren. In de magnetron kunt u harde basterdsuiker weer zacht krij- gen door de suiker met een sneetje oudbakken brood in een afgedekte magnetron- schaal te verwarmen. Per 100 gram basterdsuiker 10 k 20 seconden op vol vermogen (700 Watt). Dat is zeker mogelijk. Wij advise- ren u de saus uit het pakje over te doen in een diepvriesbakje. In de diepvries is de saus nog ca. 6 maanden houdbaar. Moeten AH Diepvries- schollen voor de bereiding niet ontdooid worden? Op de verpakking van de diep- vries-schollen van uw eigen merk staat dat ik de schollen bij voorkeur niet moet ont- dooien. Dit vind ik nogal vreemd. Klopt dat wel? MEVR. A. TEH. Als u de schollen eerst laat ont- dooien treedt er vocht uit. Dit is jammer want de vis wordt daar- door droger. Bovendien, als u de vis in bevroren toestand in hete boter of olie dichtschroeit, krijgt vet minder kans om in de vis te dringen doordat de binnenkant dan nog bevroren is. Er wordt dus een beter resultaat verkre- gen als u de schollen niet laat ontdooien. De bereidingstijden die zijn aangegeven op de ver pakking gelden voor het bevro ren produkt. Welke soort - eieren wordt er verwerkt in de Tivall vegetarische produkten? Ik gebruik regelmatig Tivall vegetarische produkten zowel voorverpakt als uit de bedie- ning. In veel produkten wordt kippeei-eiwit verwerkt. Ik wil graag weten van welke soort eieren het kippeei-eiwit afkom- stig is. MEVR v. V. TEZ. Voor alle Tivall vegetarische pro dukten geldt dat het kippeei-eiwit afkomstig is van scharreleieren. Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH verkrijgbaar zijn, dan zal de bedrijfsleiding in uw AH-winkel met genoegen uw vragen beannvoorden. Met vragen over recepten in AllerHande kunt u terecht bij de AH Servicelijn (06-0305). Interessante vragen over produkten worden in deze rubriek gepubliceerd. Om redenen van privacy worden hier- bij alleen de initialen van de vraagsteller afgedrukt. Vragen aan de AH Servicelijn die niet direct te maken hebben met produkten en receptuur, kunt u vinden in de rubriek 'Klanten vragen...' van de AH Klantenkrant. AllerHande 57

Allerhande | 1994 | | pagina 59