keuken (^eheitnen Onlangs verschenen Een perfecte pizzabodem E S P E N OP A F S T A N D Tip Tip T Tip EEN RUBRIEK VOL IDEEEN VOOR ALLE GEMAK IN DE KEUKEN. Snijd een aantal goed gewassen citroenen in schijfjes en vries ze los in. Zo heeft u altijd een voor- raadje verse citroen voor in de thee of een drankje bij de hand. De schijfjes zijn maximaal een jaar houdbaar en hoeven voor gebruik met ontdooid te worden. Heeft u last van wespen als u net lekker buiten zit? Zo houdt u ze op een afstand: knip een plastic (ffisdrank)fles doormid- den. Giet in de onderste helft een laagje limonade- siroop en hang de boven- ste helft van de fles er omgekeerd, dus met de hals naar beneden, weer in. Zet de fles een eindje van u af in de tuin of op de rand van het balkon. De wespen worden aangetrokken door de zoete geur van de limo- nade, vliegen de fles in en kunnen vervolgens door de smalle opening niet meer terug naar buiten. De keukenmachine leent zich bij uitstek om rauwkost van bijvoor- beeld wortel of paprika te scha- ven. Deze groente geeft tijdens het schaven echter kleur af aan het snijvlak. Met een stukje keu- kenpapier en enkele druppels sla- olie wrijft u de kleurstof er moeite- loos weer af. H' H 6 I. A Til (l M Sl(t1W (jmnil ('J/(/r Titel: Menu Grand Cafe door Carola Thomas Uitgeverij: Kosmos - Z&K Uitgevers; prijs: 34,90; ISBN: 90-215-2201-2 De lekkerste pizzabodem is bruin en knappe- rig van buiten en zacht van binnen. Dit resultaat bereikt u met deze speciale piz- zabakvorm, gemaakt van plaatstaal. Bovendien is het materiaal kras- bestendig, zodat u de pizza al in de vorm kunt aansnijden. Voor het eerste gebruik kunt u de vorm het beste even 'inbakken' door hem inge- vet met olie ca. 10 minuten in een voorverwarmde oven van 200 °C of gasovenstand 4 te plaatsen. De vorm is in drie verschillende maten ver- krijgbaar bij goed gesorteerde huishoudelijke artikelenzaken (prijs vanaf 1,50). Lekker thuis de gezellige sfeer van een grand cafe proeven? Dat kan met het kookboekje 'Menu Grand Cafe'. Alles wat u op de vaak uitgebreide kaart van deze eet-en-drink-cafes aantreft vindt u in dit boekje terug. De recepten zijn duide- lijk geschreven en niet al te bewerkelijk. In een handom- draai maakt u zelf de lekkerste koffie met, gevarieerde snoe- perijtjes, bijzondere borrelhapjes, dampende soepen, frisse salades en kleine maaltijden. Stuk voor stuk (h)eerlijke gerechten waarmee u uw familie en vrienden op een origi- nele manier kunt verrassen. Het boekje is verkrijgbaar bij de boekhandel. Met behulp van een deegroller kunt u heel een- voudig een 'deegdeksel' op een schotel maken: bestuif de deegroller met bloem, draai de uitgerolde deeglap er losjes omheen en rol de lap vlak boven de ovenschaal voorzichtig weer af. Druk de randen goed aan en prik hier en daar gaatjes in het deeg om tijdens het bakken hete lucht te laten ontsnappen. AllerHande 51

Allerhande | 1994 | | pagina 53