KEUKEN Zomers Botermalse maTskolven Planten in een 'nieuwe' pot Tip EEN RUBRIEK VOL IDEEEN EN WS VOOR ALLE GEMAK IN DE KEUKEN. eheimen Basilicum (Ocimum basili- cum) is cen populair kruid in de Italiaanse keuken. Het is bij AH gedroogd, uit de diepvries en in de grotere AH-winkels vers in zakjes verkrijgbaar. 1 Theelepel gedroogde basili cum komt overeen met onge- veer 1 eedepel fijngehakte verse basilicumblaadjes. U kunt verse basilicum beter pas op het laatste moment aan een gerecht toevoegen, omdat het kruid anders zijn aroma ver- liest. De smaak van basilicum laat zich prima combineren met tomaten, bijvoorbeeld in dit simpele maar verrukkelijke voorgerecht voor twee perso- nen: snijd 2 vleestomaten en 2 bolletjes Mozzarella in plak- ken. Leg de plakken om en om op twee bordjes met enke- le blaadjes verse basilicum er- cussen. Besprenkel het gerecht met 2 eetlepels (olijf)olie en breng het op smaak met zout en (versgemalen) peper. Als u vlees vbor u het op de barbecue legt bestrijkt met olie, voorkomt u dat het tijdens het grillen uitdroogt. Extra lekker maakt u uw vlees door aan de olie een mengsel van verschillende kruiden toe te voegen, bijvoorbeeld oregano en tijm voor een 'zuideiijk tintje' of cajunkruiden als u van pittig houdt. Mai'skolven worden extra lekker als u ze na het koken bestrijkt met wat boter. U doet dat op een handige manier door een sneetje brood dik te besmeren met boter of margarine. Vervol- gens prikt u de gaar gekookte, warme mai'skolf aan een vork. U neemt nu de boterham met de besmeerde kant naar boven in de hand en u wrijft de mai'skolf al draaiend rondom door de boter. De boter smelt en wordt zo V gelijkmatig over de kolf verdeeld. Bestrooi de mai'skolven met wat zout en peper en dien ze direct op. AllerHande 49 Zijn uw planten aan een andere pot toe? Leg nieuwe, ongeglazuurde aardewerk potten een poosje in een bak met koud water voor u ze gebruikt. Het poreuze aar dewerk kan zich dan volzuigen, zodat de potgrond later goed vochtig blijft. Gebruikte potten kunt u het beste zorg- vuidig schoonmaken met een borstel en warm water met soda, om eventuele schimmels of insekteneitjes te verwijderen. Spoel de potten daarna goed af, zodat er geen sodaresten achterblijven. Met limonadesiroop kunt u een smaakje en een kleurtje geven aan glazuur om cake of koekjes te versieren. Zeef 1 pakje poedersuiker (netto ca. 250 g, Van Gilse) en voeg er al roerend 4 eetlepels limo nadesiroop aan toe. Bestrijk het gebak met het glazuur en laat het hard worden.

Allerhande | 1994 | | pagina 51