Soorten vruchten limonadesiroop Veel fruitsoorten worden gebruikt om de nieuwe vruchtenlimonadesiropen, die Albert Heijn van het eigen merk in het assortiment heeft, te bereiden. 'Smul' siroop Het woord limonade is afkomstig van limoen, een klein citroenachtig vruchtje. De limoen werd uitgeperst en het zure sap werd vermengd met water. Deze oervorm van limonade wordt nog veel geserveerd op Franse terrasjes. Fris en dorstlessend, maar niet vreemd dat er ook wel eens suiker aan wordt toegevoegd! In de nieuwe vruchtenlimona desiropen van het AH-merk zit minimaal 30% echte vruchtesap. Dit in tegenstel- ling tot gewone limonade- ropen die geen vruchtesap- pen hoeven te bevatten. Van het eigen merk zijn er nu vijf vruchtenlimonadesiropen en een limonadesiroop met de smaak grenadine. De basis van de nieuwe vruchtenlimonade siropen is fructose (vruchten- suiker). Er zijn geen andere suikers toegevoegd, evenmin als kleurstoffen of conserveer- rddelen. De fructose in de siroop heeft een sterkere zoet- kracht dan andere suikers zoals sacharose en glucose. Voor een lekkere limonade hoeft u slechts een deel vruch- tenlimonadesiroop te gebrui- ken op negen delen water, hoewel die verdeling siroop en water ook afhankelijk is van de persoonliike smaak. De bereiding Bij de bereiding wordt het pure, geconcentreerde vruch tesap vermengd met de juiste hoeveelheden water en fructo se. Vervolgens wordt de vruchtenlimonadesiroop ver- pakt in bussen met een draai- dop. Elke bus heeft een inhoud van 0,75 liter. De bus- sen garanderen een lichtdichte afsluiting, waardoor de smaak gewaarborgd blijft. Eenmaal geopend kan de bus het beste in de koelkast worden gezet. Omdat de vruchtensuiker in de bus tijdens het staan kan bezinken, is het aan te raden de bus voor gebruik even te schudden. AH introduceert de volgende vruchtenlimonadesiropen van het eigen merk: Sinaasappelvruchtenlimonadesiroop, Cassisvruchten- limonadesiroop, Aardbeienvruchtenlimonadesiroop, Frambozen- vruchtenlimonadesiroop en Tropicalvruchtenlimonadesiroop, onder andere bestaande uit sap van perzik, citroen, sinaasappel, mango en ananas Daarnaast is er ook nieuw: Grenadinelimonadesiroop Maak vruchtenlimonadesi roop eens aan met koolzuur- houdend bronwater. Een schijfje citroen aan het glas maakt er een echt zomers drankje van. De siroop is ook heel geschikt om waterijsjes van te maken: verdun een van de soorten siroop met vier delen water en vries de limonade in bijvoor- beeld speciale waterijsvorm- pjes in. Over ijs gesproken, een scheutje siroop over een paar bolletjes ijs en vers fruit in dezelfde smaak geeft een bijzonder lekker dessert. En wat dacht u van een scheutje vruchtenlimonadesiroop door een schaaltje via of yoghurt of door een beker melk of karne- melk? 1 Eetlepel pure vruch tenlimonadesiroop bevat ca. 35 Calorieen. Vruchtencocktail Misschien heeft 'limonadesi roop' een kinderlijke klank, maar wie een pitdge cocktail combineert met siroop weet wel beter. Probeert u eens een van deze twee zomerse cock tails met rum: 1 borrelglaasje witte rum (slijter), 1 borrelglaasje droge vermouth, 1 borrelglaasje sinaasappelsap en 1 eedepel aardbeienvruchtenlimonade- siroop. Roer de ingredienten goed door elkaar en schenk de cocktail in een wijd glas met enkele ijsblokjes. 2 dl koud ananassap (pak), 2 eedepels tropicalvruchten limonadesiroop en 1 borrel glaasje koude witte rum (slijter). Roer de ingredienten door elkaar en schenk de cocktail in een hoog glas. M.M.V. YUMI, DEN HAAG, 070-3859796 AllerHande 21

Allerhande | 1994 | | pagina 23