Ons eerste diner in France bestond uit... een smeui'ge Boerenkoolstamppot met worst, (Maar het had ook een Lasagne of een Babi Pangang mogen zijn.) Je weet hoe dat gaat. Toch weer te laat vertrokken's morgens en wat vertraging opgelopen bij de lunch onderweg, dus toen we de caravan goed en wel hadden geparkeerd op onze eerste pleisterplaats in Frankrijk liep het mooi tegen zevenen in de avond. Moe waren we ook, dus veel zin om aan te schuiven in de plaatselijke bistro was er niet meer bij. "Henk", zeg ik, "haal gauw nog even een stokbrood en een ties eerlijke rode landwijn, dan doe ik een greep in de voorraad Struik." Want je zal me niet op vakantie zien gaan zonder flink wat Complete Maaltijden van Struik onder de bank. Die kun je rustig buiten de koelkast bewaren en toch zitten er geen conserveermidde- len in. Net zo min' als kunstmatige kleur- en smaakstoffen en hoe die E-nummers allemaal mogen heten. Struik Complete Maaltijden bevatten alleen goede, verse ingredienten (en dat proef je). Ze zijn houdbaar gemaakt op de manier waarop mijn oma dingen ook houdbaar maakte. Door te wecken. Niet in een pot dan, maar in een handig ritsopen pack, 't Smaakte trouwens meer dan uitstekend: Hoilandse Boerenkoolstamppot, met een Frans landwijntje en Frans stokbrood. En met de Franse zure augurkjes, die Henk zo slim was geweest om ook nog mee te nemen. Struik Complete Maaltijden laten zich trouwens ook voortreffelijk combineren. Zo doe ik bij de Lasagne vaak wat olijven en wat preiringetjes, gemengd met plakjes banaan. De Babi Pangang versier ik met kroepoek, komkommer en sambal badjak. De Chili met wat piccalilly en wat rijst als ik die over heb. (Heerlijk met een droog wit wijntje!) Maar ook zo is een Struik Complete Maaltijd een complete maaltijd. En lekker dus. Welke van de achttien je ook neemt. Enverdraaid handig. Ook tijdens de vakantie. Ik zou tenminste niet weten wat ik zonder moest... Daarom gebruik ik Struik KIPSAII MET MIST P>AfV PANGANG nsi tr vxi saane

Allerhande | 1994 | | pagina 18