ROMIG FRIS N AGERECHT ROMIGE YOGHURT-RABARBERMOUSSE (nagerecht, 4 personen) 1 zakje rabarber (500 g, koelvitrine), 7 blaadjes witte gelatine, 3 eetlepels aardbeienlimonadesiroop, 8 eetlepels witte basterdsuiker, 1/2 citroen, 1 Is liter slagroom, 1/4 liter voile yoghurt, 4 groene muntblaadjes, 4 hoge glazen a inhoud ca. 3 dl Voorbereiden: In pan rabarber met 3 eetlepels water aan de kook brengen en in ca. 10 mi- nuten tot moes koken, af en toe roeren. Intussen in kom met ruim koud water gelatine ca. 5 minuten laten weken. Door rabarbermoes limonade- siroop en 4 eedepels basterd suiker roeren. 4 Blaadjes gelati ne goed uitknijpen en van vuur af in hete rabarbermoes oplos- sen. Pan in bak met koud wa ter zetten tot rabarbermoes lobbig begint te worden. Helft van rabarbermoes over glazen verdelen. Glazen in koelkast in ca. 15 minuten goed laten op stijven*. Intussen citroen onder koud stromend water goed schoonboenen. Met citroen- trekker van schil 4 mooie krul- len trekken of met scherp mes- je 4 mooie reepjes eraf snijden. In kommetje met koud water citroenkrullen achterhouden voor garnering. Rest van ci troen uitpersen. In kom slag- room met 2 eedepels basterd suiker bijnastijfkloppen. In steelpan citroensap en 1 eetle- pel water aan de kook brengen. Rest van gelatine goed uitknij pen en van vuur af in hete ci troensap oplossen. In kom yo ghurt, gelatinemengsel en rest van basterdsuiker door elkaar roeren. Slagroom luchtig er- door spatelen. Yoghurtmengsel tot gebruik in bak met koud water zetten, af en toe roeren. Helft van yoghurtmengsel op rabarberlaagje in glazen schep- pen. In koelkast in ca. 15 mi nuten laten opstijven. Op de- zelfde manier rest van rabarber moes en yoghurtmengsel in glazen scheppen, zodat 5 laag- jes ontstaan. Laatste laagje is rabarbermoes. (Als moes te stijf is, even in bak met warm water zetten en roeren.) In koelkast mousse in ca. 2 uur verder laten opstijven. Bereiden: Mousse uit koelkast nemen. Citroenkrullen op rand van glazen hangen. Gar- neren met muntblaadjes. Voorbereiden: ca. 1 uur en 20 minuten (en ca. 2 uur wachttijd) Bereiden: ca. 5 minuten Prijsp.p.: ca. f 1,50 Bevatper eenpersoonsportie: 255 Calorieen vet 13 g - eiwit 7 g - koolhydraten 27 g Om te voorkomen dat de kleuren door elkaar gaan lopen, kunt u het beste wachten tot ieder laagje goed stijf geworden is. Slagroom pas toe- voegen als gelatine begint op te stijven De stijfgeslagen slagroom komt anders weer bovendrij- ven. Bovendien moet u het er voorzichtig door spatelen om zoveel mogelijk lucht in het gerecht te houden. met gelatine

Allerhande | 1994 | | pagina 57