m Verse boterhammen met sla Sla drogen? Dat gaat zo Te veel sla schoongemaakt? Zelf sla combineren Iedere dag sla? hebben een iets nootachtige smaak. Strikt genomen is waterkers geen sla, maar omdat je het op dezelfde manier kunt eten, wiilen wij het hier toch even noemen. Zowel veidsla, waterkers als rode sla zijn bij AH alleen ver- pakt verkrijgbaar. Veidsla en waterkers in zakjes van 75 gram. De rode sla is verwerkt in enkele gemengde slasoor- ten, die ook in zakjes verkrijg baar zijn. Frisk Weinig Calorieen Alle slasoorten hebben onge- veer dezelfde voedingswaarde. Ze leveren maar weinig Calo rieen (7 Calorieen per 100 gram). Verder bestaat sla voor 95% uit water. Voor een sala- de is 75 gram sla per persoon voldoende. Dit betekent dat een krop meestal ruim vol doende is voor vier personen. Lollo rosso Omdat een krop ijsbergsla meestal zwaarder en groter is dan de andere slasoorten kan hiervan voor meer personen een salade worden gemaakt. Alle slasoorten behoren tot de bladgroente, groente waarvan we de bladeren en ook de malse bladstengels eten. De bladeren moeten fris en knap- perig zijn en mogen niet vuil zijn. De sla die verkrijgbaar is op de groenteafdeling van AH is vers. Binnen 24 uur na het oogsten in Nederland ligt de sla in de winkel. Als de sla uit het buitenland komt (vooral in de wintermaanden) dan kunt u deze al 48 uur na het oogsten kopen. Een verse krop sla kan men thuis twee Ijsbergsla tot vijf dagen in de groentela- de van de koelkast bewaren (afhankelijk van het soort). Sla hoort samen met andijvie, bleekselderij, postelein, raap- stelen, rode bieten en spinazie thuis in het rijtje van nitraat- rijke groente. Het Voorlich- tingsbureau voor de Voeding raadt aan om niet meer dan tweemaal per week een portie nitraatrijke groente te eten. Sla van de voile grond is ech- ter veel minder nitraatrijk dan kassla. De door AH gecontro- leerde en milieubewust geteel- de sla van de voile grond bevat zeker de helft minder nitraat dan de gemiddelde kassla. In de zomer komen alle slasoor ten bij AH van de voile grond. In de winter worden steeds meer soorten voor AH in Spanje (dus van de voile grond) geteeld. Het ziet ernaar uit dat in de toekomst steeds meer slasoorten van de voile grond verkrijgbaar zal zijn. Gewassen en in stukken verdeelde of gesneden sla kunt u zonder dressing in een open geperforeerde plastic zak in de groentelade van de koelkast maxi- maal twee dagen bewaren. Zakje gemengde frisee Ijsbergsla en frisk Inhoud 200gram Zakje gemengde sla extra Ijsbergsla, rode sla, witte kool en winterpeen in reepjes Inhoud200gram Zakje gemengde witlofsla Ijsbergsla, rode sla en witlof Inhoud200gram Waterkers Een blaadje sla tus- sen sneetjes brood met beleg voorkomt dat het brood droog smaakt als het na enkele uren uit het broodtrommeltje wordt gegeten. Bovendien zorgt sla voor een extra fris tintje. Sla kan na het wassen worden gedroogd in een speciale slacentrifuge, verkrijgbaar bij goed gesor- teerde huishoudelijke artikelenzaken. Ook kan men sla uitslaan in een slamandje of in een schone theedoek. Droog- knijpen of drukken kan de bladeren te veel kneuzen. Droge sla is vooral belangrijk als het ter garnering wordt gebruikt. Anders worden de bladeren snel slap. Slasoorten kunnen goed worden gecombineerd. Probeer bijvoorbeeld eens frisee samen met kropsla of lollo biondo met eikebladsla. Lekker van smaak en het a geeft een leuk effect in de slaschaal. AllerHande 45

Allerhande | 1994 | | pagina 47