Lintmacaroni met gerookte kip Schloss Crailsiieim Wijn van de maand Wijnhellingen onder Monumentenzorg Natuurbeschermers in Duits- land hebben ervoor gezorgd dat enkele wijnbergen in Frankenland onder Monu- mentenzorg vallen. In deze oude wijngaarden zijn trapjes, terrassen, ommuringen en opslaghutten van eeuwen ge- Ieden bewaard gebleven. Voor natuurbeschermers is het vooral van belang dat de fauna en flora in stand blijven, omdat er heel veel verschillen- de en soms zeldzame planten en dieren leven die ruilverka- veling niet zouden overleven. Wijn proeven op het slot In Rodelsee staat het slot Crailsheim, dat eeuwenlang bewoond is geweest door de gelijknamige adellijke familie. Tegenwoordig wordt een deel van het kasteel en de bijge- bouwen beheerd door het 'Winzergenossenschaft Rodelsee'. Er zijn prachtige kelders te bezichten en in de gezellige 'Stube' kunnen alle soorten wijn uit de streek wor den geproefd. Ieder jaar, in het eerste weekend van juli, wordt er op het slot een groot wijnfeest gehouden. 8 minuten volgens gebruiks- aanwijzing beetgaar. Snijd 175 g kipfilet fumd in reepjes. Maak 3 bosuitjes schoon en snijd ze in ringen. Verwijder van 1 rode peper de zaadlijs- ten en zaadjes en snijd de peper in flinterdunne ringen. Verhit 21/2 eetlepel olijfolie. Bak de bosui met 1/4 theelepel kerriepoeder ca. 2 minuten. Voeg de peper toe en bak het nog ca. 1 minuut. Roer er 1 eedepel droge sherry en 1 dl sinaasappelsap door. Ver- kruimel er 1/2 kippebouillon- tablet boven. Schep de kip eh de uitgelekte macaroni erdoor en laat het in ca. 5 minuten door en door warm worden. Knip 3 takjes koriander in een kopje fijn en schep het door de pasta. Breng het op smaak met zout en peper. Strooi de amandelen erover. Eet er ijs- bergsla bij. Schloss Crailsheim: frisse witte wijn met pit Franken is verdeeld in drie ldeinere gebieden, namelijk Mainviereck, Maindreieck en Steigerwald. De Miiller- Thurgau van Schloss Crails heim, de wijn van deze maand, komt uit laatstge- noemd 'Bereich' dat het meest oostelijk in de streek ligt. De druiven groeien op de hellin- gen rondom de plaats Rodel see. De wijn geurt naar bioe- men en fruit, z'n smaak is droog, heel fruitig en vol. Het is een ideale wijn voor warme dagen, heerlijk om zo te drin- ken en heel geschikt bij zomerse salades en gerechten met vis, kip of kalkoen te schenken. Zet de wijn onge- Botteling op Bocksbeutel Witte 'Frankenwein' zit altijd in een platte, ovale fles van donkergroen glas. Deze zoge- naamde 'Bocksbeutel' garan- deert sinds het begin van de achttiende eeuw de kwaliteit en herkomst van de wijn. veer een uur voor gebruik in de koelkast, dan komt de smaak het best tot zijn recht. Schloss Crailsheim 1992, QbA Qiialitdtswein bestimmter Anbaugebiete, een Duitse kwa- liteitsaanduiding) Franken Miiller-Thumiu Trocken, f 6,95. Zolang de voorraad strekt. Een hoofdgerecht voor twee personen waar de Miiller- Thurgau verrukkelijk bij smaakt is: lintmacaroni met gerookte kip. Hak hiervoor 50 g blanke amandelen in grove, langwerpige stukjes. Verhit 2 theelepels olie en bak de amandelen in ca. 2 minu ten lichtbruin. Schep ze op keukenpapier en bestrooi ze met wat zout. Kook 200 g lintmacaroni in water in ca. AllerHande 35

Allerhande | 1994 | | pagina 37