c IN DE MOOISTE KLEUREN DRIEKLEUREN PAPR1KAPARTJES (voorgerecht, 4 personen) 1 rode paprika, 1 gele paprika, 1 groene paprika, 2 blaadjes witte gelatine, 1 blikje roze zalm (netto 106 g, Deep Blue), 10 takjes verse dille, 1 bekertje creme fraiche (125 ml), 2 theelepels tomatenketchup, 1 theelepel mosterd, 2 theelepels citroensap, 1/2 eetlepel medium dry sherry, zout, cayennepeper, 8 gemberbolletjes, 1 bakje verse roomkaas (125 g, AH), U/2 eetlepel geroosterde sesamzaadjes, peper, 1/2 zakje verse bieslook (a 25 g), 1/2 zakje verse peterselie (a 30 g), 75 g geraspte oude kaas, 1/2 zakje veldsla (a 75 g), paprikapoeder, keukenpapier, keukenmachine Voorbereiden: In pan ruim water aan de kook brengen. Intussen paprika's schoonma- ken, wassen en in lengte hal- veren. Paprika's ca. 1 minuut onderdompelen in kokend water en in zeef onder koud stromend water afspoelen. Droogdeppen met keukenpa pier. In kom met ruim koud water gelatine ca. 5 minuten laten weken. In zeef boven kom zalm laten uidekken (vocht opvangen). Velletjes en graatjes uit zalm verwijderen. Van dille 8 mooie toefjes ach- terhouden voor garnering. In keukenmachine rest van dille, zalm, 3 eetlepels creme fraiche, ketchup en mosterd tot glad mengsel pureren. In pan vocht van zalm, citroen sap en sherry zachtjes verwar- men. Gelatine goed uitknijpen en van vuur af in vocht oplos- sen. Gelatinemengsel door zalmmengsel roeren. Op smaak brengen met zout en cayennepeper. Mengsel in rode paprikahelften scheppen. Bovenkanten gladstrijken. Paprikahelften in ca. 11/2 uur afgedekt in koelkast zetten. Gemberbolletjes fijnsnijden. In kom roomkaas, gember en 1 eetlepel sesamzaadjes door elkaar roeren. Licht op smaak brengen met zout en peper. Mengsel in gele paprikahelften scheppen. Bovenkanten glad strijken. Paprikahelften ca. 11/2 uur afgedekt in koelkast zetten. 16 Sprietjes bieslook achterhouden voor garnering, rest van bieslook en peterselie in kopje fijnknippen. Rest van creme fraiche, kaas, fijnge- knipte bieslook en peterselie door elkaar mengen. Op smaak brengen met zout en peper. Mengsel in groene paprikahelften scheppen. Bovenkanten gladstrijken. Paprikahelften ca. 1 Vj uur afgedekt in koelkast zetten. Bereiden: Op vier borden veld sla als bloemblaadjes rang- schikken. Met scherp natge- maakt mes paprikahelften in 4 parten snijden. Groene pa- prikaparten garneren met sprietjes bieslook. Rode papri- kaparten licht bestrooien met paprikapoeder en garneren met dille. Gele paprikaparten bestrooien met rest van sesam zaadjes. Paprikapartjes op veldsla als ster rangschikken. Serveren met driehoekjes toast. Voorbereiden: ca. 40 minuten (en ca. IP2 uur wachttijd) Bereiden: ca. 10 minuten Prijsp.p.: ca. f 4,75 Bevat per eenpersoonsportie: 410 Calorieen vet30g- eiwit 15g- koolhydraten 20 g -r - AllerHande 21

Allerhande | 1994 | | pagina 23