Drie fuchsia's voor een tientje M BOODSCHAPPENNIEUWS VAN ALBERT HEIJN Klanten vragen s Op deze plaats aandacht voor regelmatig gestelde vragen aan de AH Servicelijn over zaken in en om de winkel. Vragen op hetgebied van produkten en receptuur zijn opgenomen in de rubriek Vraag en Antwoord van AllerHande. Kan een kapotte gloeilamp in de glasbak? Hoort een kapotte gloeilamp in de glas bak ofbij bet chemisch afval? Mevr. P. te A. Een kapotte gloeilamp hoort noch in de glasbak noch bij het che misch afval. Een gloeilamp en ook een kapotte halogeenlamp kunnen gewoon in de gri jze container of vuil- niszak. Energiezuinige (spaar)lampen en TL-buizen behoren wel tot het Klein Chemisch Afval. Het Ministe- rie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer heeft een 'Welles Nietes' brochure uitgegeven. Hierin kunt u lezen welk afval wel De AH-informatiebalie vindt u in steeds meer winkels. De Klantenkrant heeft een bezoek ge- bracht aan de balie van de AH-win- kel aan de Scharnerweg in Maas tricht. Niet alleen voor rookwaren en het inleveren van hun fotofilm- pje, maar ook voor allerlei infor- matie en klachten. Wat vinden de Limburgers van de service van de in- formatiebalie? "Net heb ik een lamp gekocht en die laat ik dan bij de balie even controle- ren," vertelt mevrouw Hendriks. "Anders zie ik dat pas bij thuiskomst en dat kan heel lastig zijn." Carolien Bolhuis heeft onlangs een feest thuis gegeven. "Bij de informa- tiebalie heb ik nagevraagd of ik de voi le kratten bier na het feestje terug zou Mevrouw Burgers of niet tot het chemisch afval be- hoort. U kunt de brochure meene- men op het postkantoor of aanvragen bij uw gemeente. Bestaat er een diskette met recepten uit de AllerHande? Ik heb van verschillende kanten ge- hoord dat er een diskette bestaat waar- op alle menu's en recepten staan die in de AllerHande zijn gepubiiceerd. Is dat waar en zo ja, waar kan ik deze dis kette kopenDhr. B. te P. Een diskette met daarop de menu's en recepten uit de AllerHande bestaat helaas niet. Er is al eens Klanten vinden mogen brengen. Dat was geen pro- bleem. Met de komst van de balie vraag ik dat niet meer bij de kassa, want dat houdt alleen maar op." bekeken of dit misschien interessant zou zijn, maar besloten is toen om dit (nog) niet te doen. Voor het be- waren van een jaargang AllerHandes zijn er verzamelbanden verkrijgbaar in de Albert Heijn-winkels. En elk jaar wordt in de AllerHande van januari een receptenindex gepubiiceerd met de recepten van het voorgaande jaar. Het is misschien handig om de in- dexen in een aparte map te bewaren, zodat u snel kunt naslaan welk recept in welke AllerHande heeft gestaan. Voor wie een computer heeft is het mogelijk om zelf de recepten op een diskette te zetten. In de boekhandel of computer- speciaalzaak is het basisprogramma Cuisine met een diskette met ISO basisrecepten verkrijgbaar voor de prijs van 90,-. Aan dit program- ma kunnen ook eigen recepten worden toegevoegd. Voor meer in- lichtingen kunt u bellen met Domus Software BV in Amsterdam, telefoon: 020 - 6908585. "Eigenlijkheb ikgeen klachten," zegt mevrouw Burgers. "De laatste keer heb ik nagevraagd of een bepaalde wijn nog verkrijgbaar was. Na een week hadden ze de wijn weer in huis. Ja, ze zijn hier heel klantvriendelijk." "Vaak heb ik alleen maar een cheque bij me, dan leen ik hier een gulden voor mijn kar." De heer Prop is bij de Scharnerweg kind aan huis. "Omdat ze me hier kennen is dat nooit een probleem." De heer Severijns kwam een aantal weken geleden thuis met een pak koffie die niet meer vaccutimverpakt was. "De volgende keer heb ik het pak meegenomen naar de balie met de kassabon en dan krijg ik gewoon een nieuw pak. Daar doen ze hier nooit moeilijk over!" H H ag ik een stekkie, een stekkie, een stekkie... Mag ik een stekkie van de fuchsia?' Met deze tekstregels begint een kinder- liedje van Annie M.G. Schmidt dat zij geschreven heeft voor de tv- serie 'Ja zuster, nee zusted. Maar met AH's aanbieding van drie-fuchsia's-voor-een- tientje, hoeft u niet meer met een stekkie te beginnen. Op de bloemen- en plantenafdeling hebt u volop keuze uit verschillen de soorten fuchsia's. De uitbundig bloeiende planten doen het goed als kamer- en tuinplant, in de voi le grand of plantenbak. Fuchsia's houden niet van fel zonlicht, maar wel van veel water. Als een fuchsia te weinig water krijgt, laat ze de knoppen vallen. AH KLANTENKRANT

Allerhande | 1994 | | pagina 122