AH steunt Het Berenbos Nieuwe oogst rabarber panklaar verpakt Bijzondere rijst en pasta Nieuwe appeloogst van het zuidelijk halfrond BOODSCHAPPENNIEUWS VAN ALBERT HEIJN Met een zakje AH Gesneden rabarber maakt u in ca. 10 minuten een heerlijke rabar- bermoes. U hoeft de rabar- berstelen niet meer te schil- len, te wassen en in stukjes te A t snijden, want dat heeft AH al voor u gedaan. U brengt de rabarber snel aan de kook met V2 dl water en laat hetgeheelin ca. 10 minuten gaar koken. Vervolgens roert u de rabarber glad met ca. 100 g suiker. Heerlijk voor een zomers dessert of als bijgerecht. AH Gesneden rabarber, ca. 500 G Alsu hetglasservies voor het eerst gebruikt of een lange tijd niet heeft gebruikt, kan hetglas wat minder heider zijn. U kunt dan de glazen na de afwasbeurt omspoelen met een oplossing van een helft water en een helft azijn. Daarna spoelt u ze af met handwarm water. Het kristal van de AH-gla- zenactie kan 00k in de vaat- wasmachine. Gebruik siechts een kiein beetje vaatwasmid- del. Het beste kunt u de glazen schoonmaken op de iaagste temperatuur en het kortste wasprogramma. Als de glazen elkaar niet kunnen raken, voor- komt u krasjes en schuur- piekjes. Nieuwe kristallen karaffen kunt u voor gebruik reinigen met een mengsel van een helft water en een helft azijn. Laat deze opiossing ongeveer een etmaal staan en spoel de karaf daarna schoon met handwarm water. Om krassen te voorkomen moet u kristallen glazen niet opbergen op een harde onder- grond, zoals glas of metaal. Als u de glazen afwast, kunt u het beste uw ringen afdoen. Als kraanwater een aanslag op het kristal heeft achtergela- ten, dan kunt u dat verwijderen met een zachte doek met azijn. Hierna met een droge doek op- wrijven. De Hollandse nieuwe appeloogst laat nog even op zich wachten. Maar bij AH liggen nu de nieuwe appels uit de landen van het zuidelijk halfrond. De nieuwe oogst Granny Smith komt uit Argenti ne en de nieuwe oogst Top Red en Golden Delicious uit Zuid-Afrika. Alle drie zijn ze opvallend fris, sappig en toch stevig. Granny Smith smaakt fris-zuur, de Top Red is erg aromatisch en licht zoet en de Gol den Delicious smaakt licht zoet. Ah heeft het assortiment rijst en pasta uitgebreid met bijzondere soorten. Uncle Ben's kant-en-klare rijst is voorgekookte rijst in blik die siechts 2 a 3 minuten ver- warmd hoeft te worden in magnetron of koekepan. Van Oryza is er pandan rijst, een geurige rijst met een voile smaak. Ook nieuw in het as sortiment zijn de elf pasta- produkten van het Italiaanse merk Delverde. Gemelli, gemei- lini, canestrini, orecchiette ba rest (verschillende vormpjes macaroni), penne rigate (pijpjesmacaroni), trinetta (brede platte spaghetti), tagliatelle novo Naar aanleiding van de AH- actie met kristallen glazen be- steden we deze maand aan- dacht aan het onderhoud van kristallen glazen. pomodore (met ei en tomaat), tagliatelle novo (met ei), taglia- telli spinaci (met spinazie), la sagne en spaghetti. De taglia telle is in handige 250-grams- verpakkingen verkrijgbaar. Uncle Ben's kant-en-klare rijst, 277 g,/1,99@ Oryza pandan rijst, 350 g, 2,79 Delverde pastaprodukten De Stichting Berenbos Rhenen heeft bij Ouwe- hands Dierenpark in Rhenen twee hectare bos ingericht voor de opvang van beren. Veel berensoorten worden met uitsterven bedreigd. Ook wor den beren mishandeld, mis- bruikt of zelfs gedood. in het Berenbos in Rhenen krijgen bedreigde beren de kans weer een nieuwe start te maken. AH ondersteunt de berenactie met geld. Voor elk pak AH Voorgebakken berebroodjes (inhoud 4 broodjes) dat u in de winkel koopt, geeft AH een kwartje aan de Stichting Be renbos Rhenen. Tevens vindt u tijdens de actieperiode (die duurt t/m 27 augustus 1994) op elk pak Berebroodjes een berenspaarzegel. Een voile spaarkaartvan zes berenzegels kunt u inleveren bij Ouwe- hands Dierenpark. Met een voile kaart krijgt u 10,- kor- ting op de entreeprijs. Per per- soon mag u een voile spaar- kaart inleveren. In de spaarfol- vanaf 2,29 der staat informatie over deze spaaractie (zoals de entreeprij- zen en routebeschrijving naar Ouwehands Dierenpark). Naast geld is er ook aandacht nodig voor het probleem van berenmishandeling. Begin mei worden informatiepakketten over dit onderwerp naar de basisscholen gestuurd. AH KLANTENKRANT

Allerhande | 1994 | | pagina 119