Vlees 'voorbereiden' lie recepten van de hele wereld CHEESEBURGERS Kippepootjes, dikkere karbonades en spare- ribs hebben vrij veel tijd nodig om gaar te worden op de barbecue. Vaak verbranden ze al aan de buitenkant, terwijl ze van binnen nog niet gaar zijn. U kunt deze vleessoorten daarom beter 10 a 15 minuten zachtjes voorkoken in bouillon of water met zout. Dep het vlees daarna goed droog met keukenpapier. Of laat het vlees eerst in de magnetron gaar worden op ca. 3/4 deel van het vermogen (ca. 525 Watt). Reken voor 100 gram vlees op ca. 1 minuut. (hoofdgerecht, 4 personen) 2 sjalotjes, 2 grote zoetzure augurken, 500 g rundergehakt, 1 eierdooier, 3 eetlepels paneermeel, 2 theelepels worcestershiresaus, zout, peper, 2 plakken belegen kaas (ca. 100 g), 4 slablaadjes, 4 hamburgerbroodjes, 1 eetlepel olie, 4 eetlepels tomatenketchup Voorbereiden: Sjalotjes pellen en fijnsnipperen. Augurken fijnsnipperen. In kom doen: gehakt, sjalot, augurk, dooier, paneermeel, worcester shiresaus, zout en peper. Goed mengen. Van mengsel 4 hamburgers vormen. Tot gebruik af- gedekt in koelkast leg- gen. Korstjes van kaas snijden en kaas halveren. Sla wassen en uitslaan. Bereiden: Op hete barbe cue hamburgers in ca. 12 minuten gaar rooste- ren, halverwege keren. Laatste 3 minuten kaas erop leggen. Broodjes opensnijden en bestrij- ken met olie. Op hete barbecue binnenzijde van broodjes in ca. 1 minuut lichtbruin roos- teren. Broodjes op vier bordjes leggen. Sla er- over verdelen. Cheese burger erop leggen. Ket chup erover verdelen. Voorbereiden: ca. 15 minuten Bereiden: ca. 15 minuten Prijsp.p.: ca. f 3,75 Bevatper eenpersoonsportie: 600 Calorieen vet 36 g- emit 35 g- koolhydraten 32 g AllerHande Extra 9 :;viUW<v. Cheeseburgers

Allerhande | 1994 | | pagina 9