5> MINI-KAASCROISSANTS MET PERZIK EN SPEK (12 stuksj 1 blikje perzikschijfjes (netto ca. 225 g, AH), 1 blikje gekoeld croissantdeeg (Danerolles), 12 plakjes katenspek (ca. 150 g), 75 g geraspte oude kaas, (1/2 eetlepel boter of margarine om in te vetten), afsluitbare koelkastdoos Voorbereiden: Oven voorverwarmen op 200 °C of gasovenstand 4. Bakplaat invetten. In zeef perzikschijfjes laten uidekken. Schijfjes halve- ren. Op aanrecht crois santdeeg uitrollen. Drie- hoekjes lossnijden en in lengte in tweeen snijden. Elk 1/2 driehoekje op 1 plakje spek leggen. Hier- op 1/2 schijfje perzik leg gen en 1/2 eedepel kaas erover strooien. Spek en deeg samen tot croissant oprollen. Op bakplaat leggen. Rest van kaas er over strooien. In midden van oven croissants in ca. 15 minuten lichtbruin en gaar bakken. Uit oven op taartrooster laten af- koelen. Bereiden: Croissants naast elkaar in koelkastdoos leggen of afzonderlijk in plasticfolie verpakken. Veivoeren in koeltas. Croissants over bordjes verdelen. Voorbereiden: ca. 30 minuten Bereiden: ca. 5 minuten Prijsp.stuk: ca. f 0,75 Bevat per stuk: 150 Calorieen vet 11 g- eiwit 5 g- koolhydraten 9 g FRUITSALADE MET SCHUIMPJES (nagerecht, 4 personen) 1 bakje aardbeien (250 g), 2 kiwi's, 1 banaan, 2 zakjes vanillesuiker, 12 bananenschuimpjes, 1 afsluitbare koelkastdoos inhoud ca. 11/2 liter Voorbereiden: Aardbeien wassen, kroontjes ver- wijderen en halveren. Kiwi's schillen en in plakjes snijden. Banaan pellen en in plakjes snij den. In koelkastdoos fruit door elkaar schep- pen. Bestrooien met vanillesuiker. Tot ver- trek in koeikast zetten. Bereiden: Fruitsalade in koeltas vervoeren. Schuimpjes apart mee- nemen. Ter plekke schuimpjes door fruit scheppen. Over vier schaaitjes verdelen. Voorbereiden: ca. 10 minuten Bereiden: ca. 2 minuten Prijs p.p.: ca. f 1,75 Bevat per eenpersoonsportie: 110 Calorieen vet 0 g- eiwit 1 g- koolhydraten 26g kaascroissants Rpmige shake Picknicken met een groot gezel- schap is leuk, maar vraagt extra veel voorbereidingstijd. Taken ver delen is dan de oplossing. De een zorgt voor de drankjes, de ander voor sandwiches, nummer drie voor de salade enzovoorts.

Allerhande | 1994 | | pagina 70