Goede dorstlessers i- Een picknick vol afwisseling Koude komkommer- yoghurtsoep met dille riander met olie, rest van gemberpoeder en azijn pureren. Zure room er- door mengen. Op smaak brengen met zout. Over- doen in koelkastbakje en tot vertrek (ca. 1 uur) in koelkast zetten. Bereiden: Drumsticks en saus in koeltas vervoe- ren. Ter plekke drum sticks op zes bordjes leg- gen en saus ernaast scheppen. Voorbereiden: ca. 1 uur (en ca. 5 uur wachttijd) Bereiden: ca. 5 minuten Prijs p.stuk: ca. f 1,50 Bevat per stuk: 125 Calorieen vet 8 g- eiwit 11 g- koolhydraten 1 g Voorbereiden: Vel van drumsdcks halen. In schaal yoghurt, 2 theele- pels gemberpoeder, ge- malen koriander, koenjit en chilipoeder door el- kaar roeren. Drumsticks erdoor wentelen en erin leggen. Afgedekt in koel kast ca. 4 uur laten mari- neren. Oven voorverwar- men op 200 °C of gas- ovenstand 4. Drumsticks uit marinade nemen en met keukenpapier droogdeppen. Drum- GEMARINEERDE KIPDRUMSTICKS MET KORIANDERSAUS (12 stuks) 12 kipdrumsticks, 1/4 liter yoghurt, 3 theelepels gemberpoeder, 2 theelepels gemalen koriander (AH), 2 theelepels koenjit (Conimex), 1 theelepel chilipoeder, zout, 1 zakje verse koriander, 1 eetlepel olie, 2 theelepels (witte wijnlazijn, 2 bekertjes zure room (a 125 ml), keukenpapier, keukenmachine, 1 afsluitbare rechthoekige koelkastdoos inhoud ca. 2 liter, 1 afsluitbaar koelkastbakje sticks op grillrooster leg gen, lekbak eronder, en in midden van oven in ca. 40 minuten bruin en gaar braden, regelmatig keren. Drumsticks uit oven bestrooien met zout en laten afkoelen. Naast elkaar in koelkast doos leggen en tot ver trek in koelkast zetten. In keukenmachine ko- Limonade en andere zoete drankjes maken extra dorstig. Het is daarom niet verstandig om ze mee te nemen als het erg warm weer is. Karnemelk, thee en pure vruchte- sappen zijn juist dan erg lekker. c 62 AllerHande Extra

Allerhande | 1994 | | pagina 62