Bier in vele soorten en smaken Arcener Pitsener Bier Alcoholvrij bier Trappist- en abdijbier Goudblonde bovengisters amstb Als een van de weinige Nederlandse brouwerijen brouwt de Arcense Bierbrouwerij op ambachtelijke wijze een bijzondere pilsener, het Arcener Pilsener Bier, Deze pure pilsener wordt gebrouwen uit de vier tradidonele grondstoffen: mout, hop, gist en water uit eigen bronnen. Het bier heeft een mooie voile smaak, doordat er gerstemout en tarwemout wordt gebruikt. Het bijzondere smaakkarakter van het bier komt verder van twee soorten hop en spe- ciaal geselecteerde gist Win prijzen met Arcener Pilsener Bier Van 2 t/m 7 mei 1994 vindt u op de kratten Arcener Pilsener Bier een prijsvraagformulier. Dan geldt ook een korting: e6n krat a 24 flesjes Arcener Pilsener Bier kost dan geen 19,95 maar/ 18,95. Door op het prijsvraagformulier een slagzin af te maken, maakt u kans op een geheel verzorgd Lim- burgs arrangement voor twee personen: Een overnachting, inclusief een vijf-gangendiner, in het luxueuze hotel De Hamert in Wellerlooi. Gratis toegang tot drie bijzondere attracties: de befaamde Kasteeltuinen van Arcen, de Arcense Bier brouwerij en Graanbranderij De IJsvogel. Wint u geen Limburgs weekend, dan krijgt u toch een leuke beloning. Namelijk waardebonnen voor: 50% toegangsreductie voor twee personen voor de Kasteeltuinen van Arcen, voor de Arcense Bierbrou werij en voor Graanbranderij De IJsvogel en: 2,50 korting bij aankoop van een krat Arcener Pilsener Bier bij Albert Heijn! De laatste jaren is de vraag naar alcoholvrije bieren sterk toegenomen. Het brouwen van alcoholvrij bier is niet echt anders dan van 'gewoon' bier. De gebruikte grondstof fen zijn hetzelfde. Door de remming van de alcohoipro- duktie tijdens het brouwpro- ces of verwijdering van de alcohol na afloop, wordt het bier een alcoholvrij bier, ook wel malt genoemd. Alcohol vrij bier heeft een alcoholper- Hotel De Hamert in Wellerlooi De kleur van deze bovengisters is blond, de geur is fruitig en het zijn doorgaans wat zwaardere bieren, omdat ze een hoger alco- holpercentage hebben. Het alcoholpercentage varieert van 7 tot 9%.De overeenkomst tussen deze bieren is de kleur en de fruitige geur. De volgende merken zijn bij AH verkrijgbaar: Duvel, De Verboden Vrucht en Het Elfde Gebod In kloosters en abdijen wordt al eeuwenlang bier gebrou wen. Elk klooster heeft daar- bij zijn eigen methode, zodat de smaken nogal uiteenlopen. De bieren zijn altijd boven- gistend. Er zijn drie soorten: Enkel, voor eigen gebruik in het klooster en met 4% alco hol; Dubbel, een donker bier met een vrij hoog alcoholper centage van 6,5 tot 7% en Triple, licht van kleur en met een hoger alcoholpercentage van 8 tot 9%. De naam trap- pistbier is beschermd; dit bier wordt altijd in een klooster gebrouwen. Abdijbieren zijn er echter mee te vergelijken. AH heeft drie soorten trap- pistbier: Westmalle, La Trap- pe en Chimay Bij AH zijn de volgende abdijbieren verkrijgbaar: Grimbergen Leffe en Maredsous TUINCENTRUM OSDORP (SCHUTTING), A DAM, 020-6193271: DE RIDDER (TAFELTJE), A'DAM, 020-6231180; ANDERE ACCESSOIRES UIT EIGEN BEZIT centage van minder dan 0,1%! De volgende alcoholvrije bier- merken zijn bij AH verkrijg baar: Brouwers Bier malt ®@d Bavaria malt, Groisch Special malt en Amstel malt

Allerhande | 1994 | | pagina 55