En J an kefc ik ineens ierfig nieiiwe ideetjes voof een makkelijke - maar lekkere - maaltijcL Nieuw: Stmik Vices Saus C\ - Zie ik laatst in de supermarkt dat Struik iets nieuws heeft. Vlees Saus, heet het. Dat het ook vlees en saus is, merk ik thuis, ik mijn eerste blik (poor 2 personen) open rits. In dit geual brokken kippe- vlees met champignons en uitjes, in eengeuriggekruide rode wijnsaus naarFrans recept. Want ik heb dus, om teproberen, de "Kip au Vin"genomen. Enfin, ik denk laat ik het nou maar meteen goed doen ook, en dus volg ik een pan de menusuggesties op de perpakking en dien ik die Kip au Vin op met witte bonen en stokbrood en een frisse sla met vinaigrette. Zogepiept natuur- lijk, maar dat zou je niet zeggen, wantje zit pan zo'n maaltijd toch te smullen alsof je een hele prije middag in de keuken hebt staan kokkerellen. (De rode huiswijn pan onze krui- denier deed het er trouwens goed bij.) Reden genoeg om nog eens naar de perpakking pan die Kip au Vin te kijken. Daar lees je dan dat Vlees Saus op ambachtelijke manier is bereid, pan de beste ingredienten. Kunstmatige kleur- en smaak- stoffen en conserveer-middelen komen er, zoals ik pan Struik gewend ben, niet aan te pas. Toch is Vlees Saus wel houdbaargemaakt. Door een soort pan wecken, namelijk, ongeveer zoals m'n oma het nog deed. Je kunt er dus een jlink poorraadje pan in huis nemen. En dat heb ik de volgende dag dan ook gedaan. Van alle soorten een. Een nieuwe Kip au Vin en perder een Stroganoff, een Kip Hawai', een Kip Tandoori, een Kip Sate en een Kip Curry. Als ik naar de menu-suggesties op de perpakkingen kijk, heb ik nu wel vijftien nieu we ideetjes poor een lekkere en makkelijke maaltijd in huis. En zelf bedenk ik er nog wel vijftien bij. Want in mijn keuken is het niet allien Struik die de dienst uitmaakt. Daarom gebruik ik Struik.

Allerhande | 1994 | | pagina 4