Wijn bij de barbecue De Europese keuken is veelzijdig en dat proeft u in deze barbecue vol variatie. Kruiden en olijven horen bij Italie. De braadworstspiesjes komen uit Duitsland. En bij warm stokbrood met roomkaas denkt u even aan Frankrijk. 1 kleine ui, 1 citroen, 6 eetlepels olijfolie, De grillsmaak van veel barbecuegerechten laat zich heel goed combineren met ietwat 'robuuste' wijnen, waarin je de zon en de kruiden uit mediterrane streken proeft. Of u witte of rode wijn serveert is in de eerste plaats een kwestie van persoonlijke voorkeur. Door de grillsmaak is het traditionele onderscheid van witte wijn bij vis en rode wijn bij vlees minder van toepassing. In uw AH-winkel vindt u bij de meeste wijnen etiketten op het schap, waarop u kunt lezen bij welk soort gerechten de desbetreffende wijnen worden geadviseerd. Hebt u zelf geen uitgesproken voorkeur, dan wijzen deze etiketten u de weg. GEMARINEERDE KALKOENSCHNITZELS (hoofdgerecht, 4 personen) 2 theelepels rozemarijnnaaldjes, zout, peper, 2 teentjes knoflook, 4 kalkoenschnitzels, 2 rijpe vleestomaten, 1 takje verse tijm, 4 eetlepels mayonaise, 2 theelepels anijslikeur (slijter), keukenpapier Voorbereiden: Ui pellen en snipperen. Citroen uitpersen. In wijde schaal ui, citroensap, olie, roze- marijn, 1 theelepel zout en peper door elkaar roe- ren. 1 Teentje knoflook pellen en erboven uitper sen. Schnitzels erin leg- gen. Afgedekt in koelkast ca. 8 uur laten marine- ren, af en toe keren. In pan ruim water aan de kook brengen. Tomaten inkruisen, enkele secon- den onderdompelen in het kokend water, af- spoelen onder koud stro- mend water en ontvellen. Tomaten halveren, zaad- jes verwijderen en vrucht- vlees in kleine blokjes snijden. Tijm van takje rissen en naaldjes fijn- hakken. In schaaltje to- maatblokjes, mayonaise, tijm en likeur door elkaar roeren. Andere teentje knoflook pellen en erbo ven uitpersen. Sausje pit- tig op smaak brengen met zout en peper. Bereiden: Kalkoen uit marinade nemen en met keukenpapier droogdep- pen. Op hete barbecue kalkoen in ca. 10 minu- ten lichtbruin en gaar roosteren, af en toe keren en bestrijken met marinade. Schnitzels op vier borden leggen. Saus je apart erbij geven. Voorbereiden: ca. 15 minuten (en ca. 8 uur wachttijd) Bereiden: ca. 15 minuten Prijsp.p.: ca. f 4,50 Bevat per eenpersoonsportie: 290 Calorieen vet 18 g- eiwit 29 g- koolhydraten 2 g AllerHande Extra 13

Allerhande | 1994 | | pagina 13