van de Met frisse salade De lekke barbecuerecep hele w Verschillende barbecues BRAADWORSTSPIESJES (hoofdgerecht, 4 personen) 4 runderbraadworstjes, 2 kleine uien, 8 niet te kleine kerstomaatjes, 2 eetlepels olijfolie, 4 houten spiezen, keukenpapier Bij een groter gezelschap is het handig om een aantal barbecues tegelijk te gebruiken. Vraag uw gasten om zelf ook een barbecue mee te nemen. U kunt op de ene barbecue vlees roosteren en op de andere vis. Of bijvoorbeeld de ene barbecue voor de Aziatische en de andere voor de Amerikaanse barbecue gebruiken. De Europese barbecue vult u eventueel aan met kant-en-klaar gemarineerde vleessoorten en worstjes. Wat extra stokbrood (met kruidenboter) en een frisse gemengde salade maken de barbecue uit Europa compleet. Voorbereiden: Spiezen ca. 30 minuten in bakje met koud water leggen. Intussen in pan met ruim kokend water braadworstjes ca. 5 mi nuten zachtjes koken. Afgieten en met keuken papier droogdeppen. Uien pellen en in vieren snijden. Kerstomaatjes wassen. Achtereenvol- gens aan spiezen steken: tomaat, stukje ui, braad- worst in lengte, stukje ui en tomaat. Tot gebruik afgedekt in koelkast leggen. Bereiden: Spiezen be- strijken met olie. Op hete barbecue spiezen in ca. 10 minuten random bruin en gaar roosteren. Op vier borden leggen. Serveren met mosterd. Voorbereiden: ca. 15 minuten (en ca. 15 minuten tuachttijd) Bereiden: ca. 10 minuten Prijsp.p.: ca. f 2,50 Bevat per eenpersoonsportie: 290 Calorie 'en vet 23 g- eiwit 20 g- koolhydraten 2 g 12 AllerHande Extra uit Euro

Allerhande | 1994 | | pagina 12